ЕКСПЕРТ: ГРОЙСМАН - НЕ ДИКИЙ МУСТАНГ, АЛЕ ЙОГО ЩЕ ДОВЕДЕТЬСЯ ПРИБОРКАТИ

13.04.2016 06:24

Якщо Володимиру Гройсману дістанеться абсолютно недієздатний Кабмін, то він не буде ставитися до нього як до своєї зоні відповідальності і не буде ефективним управлінцем.

Про це в ефірі радіостанціі Голос Столиці заявила політолог Олександра Решмеділова.

Станом на вечір середи, 13 квітня, досягнуті домовленості про те, що спікер Верховної Ради Володимир Гройсман займе крісло голови Кабінету міністрів, а представник президента у Верховній Раді Степан Кубів стане першим віце-прем'єром.
Своїми міркуваннями про ймовірне завершення довгої та виснажливої ​​прем'єріади в ефірі радіостанції Голос Столиці поділилася політолог Олександра Решмеділова.
Давайте почнемо з поки ще прем'єра Арсенія Яценюка. З'явилася інформація, що у нього проблеми з прокуратурою. Як ви думаєте, це правда?
- Потрібно чекати офіційної заяви ГПУ. Для початку це говорить про те, що переговорний процес з приводу нового прем'єра йде не по любові.
Про що ви говорите?
- Якщо «Народний фронт» не підтримає створення нової коаліції, то її просто не буде. Наступний момент - Порошенко поставив жорсткий ультиматум, щоб до кінця тижня депутати вгамувалися, розсілися і показали, що вони хоч якийсь оркестр, бо кастинговий процес вже усіх втомив. При цьому ясно, що якщо «Народний фронт» не ввійде до нового Кабміну, то вони і голоси не будуть давати.
Народний депутат Сергій Лещенко каже про те, що Гройсман шантажує своє призначення.
- Лещенко, звичайно, дуже авторитетне джерело, я навіть сперечатися не буду, що він просто глаголить... жжет напалмом.
Це сарказм?
- Так. Це сарказм. В дужках.
Прем'єріада: відсутність змін призведе до суспільної нестабільності - політолог
Ви не бачите його генпрокурором або прем'єром?
- Хіба що у страшному сні. Але в Україні можливо що завгодно. Хотілося б порядку, спокою, і щоб ці гойдалки вгамувалися. По кар'єрних сходах Лещенко разом зі своїми найближчими друзями-соратниками рухається швидко. Питання в тому, що він буде робити на посаді генпрокурора? Там же потрібно не тільки говорити, а й щось робити.
Він проводив журналістські розслідування.
- Писати журналістські розслідування і бути генпрокурором, вибачте, це не одне і те ж. Не треба плутати божий дар з яєчнею. Тому як би не відчував себе геніально Лещенко, нехай якось спокійніше себе поки що веде.
Чому у БПП стільки глашатаїв, які дуже часто різні версії видають?
- Тому що це абсолютно ситуативний союз, в принципі, також як і «Народний фронт». Їх називають «збірна пляжу»: хто був на березі - тих і взяли. Вони виявилися в одному човні не за принципом, що вони однодумці, а тому що так склалася ситуація, потрібно було входити у максимально прохідний проект. Лещенко, Найєм, Заліщук, як представники журналістського середовища, опинились у БПП.
Сюмар також.
- Пані Сюмар та інші. Знаєте, як кажуть: тримайте друзів близько, а ворогів ще ближче. Я думаю, що вони були допущені у президентську фракцію тільки для того, щоб вони не створювали занадто багато проблем.
Але вони продовжують створювати.
- Це контрольовані проблеми. Якби вони виявилися у жорсткій опозиції, вони б робили інформаційних зливів ще більше.
Багато хто чекає Саакашвілі і його команду. Це хороша альтернатива?
- У нас є два великих міфу. Перший - віра в те, що Юлія Володимирівна і Саакашвілі можуть щось змінити. Я б і тим, і тим прихильникам (це ж не політики-одноденки, це ж такі мастодонти, які пройшли і Крим, і Рим) трошки рожеві окуляри зняла і змусила б нашого виборця не сприймати слова кандидатів на віру.
Який ваш варіант розвитку цього сценарію?
- Щодо Саакашвілі було кілька варіантів. По-перше, був спочатку слух про те, що пан Ложкін був готовий переходити з апарату президента у КМУ, хоча він відмовився. Він відмовився від прем'єрства. Він не хоче поки входити в конфігурації. Він сидить на березі і чекає.
З Саакашвілі теж дуже складна ситуація. Він прекрасний оратор. Що ж він такого зробив, що його так люблять, крім того, що він красномовний і харизматичний? Тут будуть проблеми і проблеми серйозні. Шляхів повернення в Грузію у Саакашвілі небагато. Йому потрібно намагатися влаштуватися тут і себе реалізувати.
Соратники Яценюка оприлюднили його заяву про відставку з поста прем'єра
Як вам Парубій у кріслі спікера?
- Коли тільки Гройсман приміряв свої повноваження, його називали «Вова - перерва», тобто він у будь-який незрозумілій ситуації оголошував перерву. Дисципліна кульгає, парламентаріїв мало. Поки намагається Парубій утримувати дисципліну за рахунок букви закону, але явно такої сильної харизми він не має. Він поки явно лояльний і намагається займати вичікувальну позицію. Як він себе далі буде вести, я не знаю. У кращому випадку він буде тихою сапою: будемо голосувати згідно з буквою закону, згідно з процедурами. Але ви ж розумієте, що нашим парламентом складно керувати. Вони не прагнуть відвідувати сесійну залу не тільки по п'ятницях, а й у важливі моменти для країни. Тому щось сильно не зміниться.
Наскільки велика криза у спілкуванні і розумінні між Гройсманом та президентом?
- У всіх ЗМІ як тільки не називали Гройсмана. Говорили: «це людина президента». А Гройсман іноді імітує, що він самостійний гравець з амбіціями. Ми зараз чітко побачимо, наскільки йому дадуть повноту і якусь відповідальність. Тому що якщо його поставлять очолити абсолютно недієздатний КМУ, зрозуміло, що він не буде ставитися до нього як до своєї зоны відповідальності, не буде ефективним управлінцем. А від нього це потрібно. Ми бачимо на ранніх етапах вже, що є нестиковки, є незгоди у пана Гройсмана. Я думаю, що він не те, щоб дикий мустанг прерій, але приборкати його ще доведеться.
Якщо у нас буде шість віце-прем'єрів, це ж буде великий конкурс.
- Це більше схоже на «Україна має талант» або на інше шоу, за яким стежить вся Україна.
Скоро будемо вішати плакати не «Геть кролику», а...
- Ви чули історію «Україна без Кучми», а потім «Данилич, повернись». Подивилися на Україну без Кучми, тепер подивимося на Україну без Яценюка, може нам, дійсно, дістався геніальний прем'єр...
До слова, політичний експерт Валентин Гладких переконаний, що новий Кабмін створюють тільки для того, щоб відтягнути час до виборів у Раду. Політолог зазначив, що дострокові парламентські вибори неминучі, але якщо депутати домовляться і проголосують за новий склад уряду, то їх проведення може бути відкладено на кілька місяців.
Раніше політтехнолог Дмитро Раїмов в ефірі 106 FM заявив, що у Арсенія Яценюка після відставки з посади глави уряду залишаться досить сильні механізми контролю за виконавчою владою.

comments powered by HyperComments

Последние