ВИДОБУТОК ПІСКУ НА ДНІПРІ ПСУЄ ЯКІСТЬ ВОДИ, ЯКУ П’Є БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ УКРАЇНЦІВ – ЕКСПЕРТ

10.08.2015 04:21

Найбільша річка України за останні кілька років значно обміліла. В ній погіршились якість води. Це пов’язано із протиправним видобуванням піску зі столичної акваторії Дніпра

Про це УНН повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Заїка.
“Щорічно в акваторії Дніпра Київської області, за непідтвердженими даними, незаконно видобувають десятки мільйонів кубів піску. Прикриваючись тим, що так очищують річкове дно”, — повідомив А.Заїка.
Для того, щоб продемонструвати, наскільки обмілів Дніпро, журналістам влаштували прес-конференцію просто посеред річки, між мостами Метро і Патона, де усі стояли по коліно у воді.
“Те, що посеред могутньої річки утворюються острівки, негативно впливає не лише на екологічну ситуацію, а й на якість води у Дніпрі та здоров’я населення. Вода застоюється, починає цвісти. А її п’ють 2/3 населення України”, — розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
За словами фахівців, основна причина таких екологічних проблем — земснаряди, які незаконно працюють вдовж всієї течії Дніпра.
“Баржі вимивають пісок із річкового дна, а потім його продають будівельним компаніям. Тут, в акваторії, це абсолютно незаконно, але вони працюють і вдень, і вночі. Цей пісок потім втридорога продадуть будівельним компаніям”, — зазначив голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков.
Експерти прагнуть не заборонити таку діяльність, а посприяти, щоб її узаконили із встановленням норм і обмежень для видобутку піску без шкоди екології. За словами експертів, програму відновлення Дніпра вони збираються направити Міністерству екології та природних ресурсів.
Наразі ж навмисне вимивання піску з акваторій — проблема більшості великих річок України, кажуть представники екологічних організацій.
Як повідомляв УНН, фахівці Державної екологічної академії післядипломної освіти зазначили, що кожних десять років в Україні зникають 5 тис. малих річок.
Довідка. Земснаряд — судно технічного флоту, призначене для виробництва днопоглиблювальних робіт. Зазвичай це обладнання дуже затребуване в гідротехнічному будівництві. Крім того, земснаряди активно використовуються для видобутку природних будівельних матеріалів, таких як гравій і пісок.

comments powered by HyperComments

Последние