СІЛЬСЬКОМУ НАСЕЛЕННЮ УКРАЇНИ ПРИТАМАННИЙ ПОВАЛЬНИЙ ПАТЕРНАЛІЗМ, - ЕКСПЕРТИ

03.06.2015 17:36

У сільській місцевості при негативному відношенні до влади спостерігається бажання і далі отримувати допомогу від держави

 

Як повідомляє depo.ua, про це підчас прес-конференції за результатами Всеукраїнського опитування громадської думки «Проблеми розвитку українського села», проведеного виданням «Ділова столиця» у партнерстві з соціологічною компанією «Sociostream AG», заявив голова експертної ради Sociostream AG Олександр Медведєв.

Коментуючи результати соціологічного дослідження, згідно з яким більшість українців категорично проти продажу землі, Медведєв звернув увагу на побоювання населення, що в разі створення прозорих правил гри, це може призвести до тиску на людей, щоб вони продавали землю.

«Переважна більшість громадян незалежно від місця проживання категорично виступають проти продажу землі. Ми можемо співвіднести цю інформацію з повною недовірою до агротрейдерів і перекупників, а також місцевої влади та Кабінету міністрів, тобто до тих, від кого залежить, продовжувати чи не продовжувати мораторій на продаж землі, та до тих, хто визначатиме правила продажу землі», - зазначив він.

Водночас за словами експерта, спостерігається патерналізм у сільській місцевості, коли не довіряючи інститутам влади, основні свої надії сільське населення покладає саме на державу. «Цікаво, що майже 50 відсотків селян відзначають, що не ведуть особисте сільське господарство. І лише половина від тих, хто займається своїм власним господарством, готові платити податки. По суті, виходить, що сільські жителі не готові брати відповідальність за розвитку села», - наголосив Медвєдєв.

У свою чергу, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко зазначає, що переважна більшість селян проти продажу - вони побоюються, що почнеться примус. «Зараз хай і маленькі гроші від здачі в оренду, але вони отримують. Це головне пояснення їх позиції. Але водночас вони хочуть отримати допомогу від держави, тому що звикли. Патерналістська свідомість, дуалізм, амбівалентність свідомості - це характерна риса для українців», - резюмував експерт.

comments powered by HyperComments

Последние