ЯК ЗАХИСТИТИ ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ ВІД СПЕЦСЛУЖБ — ПОРАДА ЕКСПЕРТА

24.04.2015 08:04

В Україні вирішили перевірити систему захисту електронної інформації. Експерти впевнені, що у нас електронна безпека застаріла і відстала від світових.

 

У великих держкомпаніях перевірять систему захисту інформації. З даною ініціативою виступили в Кабміні. Метою перевірки є запобігання завдання шкоди національній безпеці у сфері криптографічного захисту інформації. Ревізія пройде з квітня по червень поточного року.
Про те, як краще захистити електронну інформацію держкомпаній в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла член правління інтернет асоціації Еліна Шнурко-Табакова.
Скажіть, що це за вид захисту — криптографічний захист інформації?
— Це програмні методи шифровки передачі даних. Наприклад, на будь Е-mail можна «прикрутити» спеціальну програму, яка перетворить цей Е-mail в певний набір знаків, який дуже важко розшифрувати. Це називається криптографічним захистом. Він буває різних рівнів і є різні підходи його реалізації, в тому числі і з боку державної політики. З моєї точки зору, у нас в країні дуже застарілі і відсталі від світових реалій системи.
Дуже багато компаній користуються безкоштовними поштовими сервісами.
— Дуже погано, коли бачиш на візитці чиновника mail.ru, yandex.ru... Тобто це в принципі неприпустимо, тому що власник такої вільної пошти насправді має доступ до тих скриньок, до яких він захоче його отримати.
Наскільки взагалі безпечно користуватися такими сервісами, в тому числі й українськими?
— У тій ситуації, коли держатель пошти, людина або чиновник, що передає інформацію, розуміє або підозрює, або взагалі впевнений, що до його інформації може бути увага спецслужб, він повинен вжити заходи для того, щоб захистити передачу даних, у тому числі і на українських ящиках. Для цього можна ставити якісь безкоштовні шифровалки або мінімально платні шифровалки. Це, в принципі, допомагає, тому що якщо вашу пошту можна розшифрувати через півроку, зазвичай її актуальність втрачається і немає сенсу за це братися. Якщо говорити про системи державної безпеки, то у них набагато більше комплексів, які включають в себе спеціальні серверні розробки, закриті канали передачі даних і т.д. Я вважаю, що в державних стратегічних компаніях такі системи повинні бути. І мови про відкриті поштові сервіси йти не повинно.

comments powered by HyperComments

Последние