ТАРТАК ВИКОНУВАТИМЕ ЕТНІКУ

14.05.2005 07:59

Поштовхи до написання сучасної музики із залученням рідних фольк-мотивів Сашко Положинський отримував з різних боків вже понад рік, але серйозно справа зарухалася тоді, коли Олег Скрипка запропонував йому створити щось особливе до етно-забави "Країна Мрій 2005".

Тарас Грималюк, керманич мистецької агенції Арт Велес, відомої за наполегливим поширенням Української автентики та заснуванням Клубу Етнічної Музики, порадив Сашкові для подібної задумки ватагу Гуляйгóрод, учасники якої мають власний досвід і знання у царині народознавства, власноруч займаються пошуком, дослідженням та вивченням автентичних наспівів. Отож, перейнявши від старих поліщуків, волинян, полтавчан, слобожан їхній різнобарвний набуток, відтепер Гуляйгóрод засвоюватиме ще й читанку від Сашка Положинського. Або радше Тартак на ґрунті наших древніх пісень складатиме цілком дочасні забійники, які зможуть прикрасити будь-яке дійство чи ефір.

Звісно, не обійдеться без певного підгону давніх співанок під модернові ритми, матеріал переважно буде авторським – Положинського з ватагою, але в ньому обов’язково гулятиме самобутній Дух у виконанні Гуляйгóрода. Словом, у підсумку мають вийти такі награння, в яких однаково упізнаватиметься і Тартак, і питомо наш співочий звичай.

Наразі співпраця Тартака з Гуляйгóродом бачиться лише як проект у передвісті фестивалю "Країна Мрій", однак не виключено, що згодом він розростеться до повнотривалого самодостатнього кружала.

Джерело: www.fdr.com.ua

comments powered by HyperComments

Последние