ЯНУКОВИЧ ЗАЯВЛЯЕТ, ЧТО В ОДЕССЕ СКАДЫВАЕТСЯ ОЧЕНЬ ТРЕВОЖНАЯ СИТУАЦИЯ

13.03.2005 06:42

Пресс-служба Партии регионов обнародовала официальное заявление Виктора Януковича относительно ситуации, которая складывается в Одессе. Приводим полный текст заявления:

«Звернення Голови Партії регіонів України Віктора Януковича

з приводу тривожної ситуації, яка складається в Одесі

Стабільність, мир і добробут, - ось що потрібно сьогодні людям, щоб спокійно жити, працювати, ростити дітей. І саме цього очікували наші громадяни від нової влади. Натомість ми спостерігаємо сьогодні велике напруження в суспільстві, тривогу і невпевненість у завтрашньому дні мільйонів людей, яких викреслили з тієї спільноти, яку ми називаємо народ України. З думкою мільйонів не рахуються, голосу мільйонів не хочуть почути, правами і вибором мільйонів людей брутально нехтують.

Громадяни з занепокоєнням чекають кожного випуску теленовин – що не день, то нові невтішні, а часто і трагічні вісті, які є наслідком великого переділу власності, впливів і влади в центрі та на місцях, який започаткувала і ось уже два місяці продовжує нова влада.

Тимчасом жити простій людині стає все важче. Дорожнеча на ринках, зростання цін на комунальні послуги, неприбрані вулиці міст і сіл, через які важко дістатися до праці, - ось атрибути , які супроводжують будні і свята пересічного українця.

„Хто в домі господар” відчули вже тисячі висококласних спеціалістів, викинуті за борт активного життя. Відчули це вже багато з тих, хто не вбрав, образно кажучи, оранжевий шалик, не перейшов миттєво на нові канони, за яким вимірюється тепер патріотизм, хто посмів залишитися сам собою, розмовляючи мовою своїх батьків, продовжуючи ходити до церкви, у якій його хрестили.

Порушення Конституції, нехтування законом, телефонне право, яке діє в судах, стають нормою нашого теперішнього життя. Свіжий приклад цього – ситуація в Одесі, де обраного прямим і загальним голосуванням мера міста Руслана Боделана, якому довірили одесити керувати містом у 2002 році, зараз намагаються відсунути від влади, щоб незаконним шляхом посадити у крісло міського голови ставленика „ Нашої України” Едуарда Гурвіца.

Приморський районний суд Одеси взяв до розгляду заяву Едуарда Гурвіца, в якій він просить скасувати вибори міського голови Одеси, що відбулися в 2002 році. Чітке політичне замовлення цієї справи зайвий раз підтверджує і той факт, що заява подана 11 березня. А вже чотирнадцятого, себто, через три дні, призначено слухання справи. Невидана оперативність суду.

У такий спосіб демонструється принцип „ми вам усім покажемо!” стосовно Руслана Борисовича Боделана, людини, що має чітку позицію в житті, стосовно політика і господарника, авторитет якого в Одесі і далеко за її межами – незаперечний. І це тим більше обурливо з огляду на факт, що на минулих виборах міського голови Боделан на 60 тисяч голосів випередив свого суперника, одержавши переконливу перемогу.

Ситуація в Одесі ускладнюється ще й тим, що намагаючись відсунути від влади Руслана Боделана, політики з „Нашої України” втягують у цей процес мешканців міста, протиставляючи одних іншим: прихильників Боделана – прихальникам Гурвіца.

В Одесі складається дуже тривожна ситуація, котра може обернутися ще більшим протистоянням між людьми, котра може роздмухати ще більшу ворожнечу, поділивши на багато років громаду міста, яка завжди була взірцем толерантності, дружелюбності, взаємовиручки. Атмосфера Одеси, веселої, доброзичливої, гостинної і демократичної, може бути надовго втрачена.

Тому Партія регіонів України переконливо закликає нову владу схаменутися, подумати над тим, що люди нині чекають від неї не „переділу”, а підвищення пенсій і зарплат, зниження цін, поліпшення комунальних послуг і так далі. Словом, громадяни очікують стабілізації сьогодення, спокою і дотримання законності.

Звертаємося до влади з ще одним нагадуванням про це. І сподіваємося, що здоровий глузд , турбота про мир у суспільстві візьмуть гору над непомірними амбіціями і прагненням проковтнути все і відразу.

Віктор Янукович, Голова Партії регіонів України».

President.org.ua

comments powered by HyperComments

Последние