ІНФОРМАЦІЙНІ ВІЙНИ: ЯКУ ЗБРОЮ ВИКОРИСТОВУЮТЬ "ПІДРИВНИКИ НОВИН"

21.08.2017 06:09

Соціальний психолог Олег Покальчук розповів про інформацію, яку використовують як зброю. Дивіться також "українські національні новини сайт"

"Коридор ганьби", який влаштували в Донецьку українським військовим, асоціюється психологу з так званою хуліганською забавкою, коли в союзі залізний рубль приварювали до електрону і забивали його в асфальт, і потім спостерігали за громадянами, які намагались його підняти.

Такого роду інформація приречена на фальшиве споживання, тому всі канали, які транслюють такі відео – неминуче потрапляють в розтяжку інформаційної бомби,
— каже Олег Покальчук.

Емоційна новина відкриває двері для закладки певної інформації, яка є деструктивного характеру – і от "ви попали", розповідає психолог.

Він зазначив, що телеканали мають нести відповідальність за наслідки трансляцій. Ці наслідки дуже очевидні, вони генерують посттравматичні синдроми в населення, яке в меншій мірі відповідає за те, що воно споживає, ніж люди, які це транслюють.

Кажучи "протидіяти" – ви вже програли, оскільки ви потрапляєте в систему координат, яку вигадали не ви,
— наголосив соціальний психолог.

Покальчук додав, що навіть посередній спеціаліст інформаційної війни зробить такий тип інформаційної бомби, яка неодмінно підірветься. Він пояснив, що це як в саперній справі – фахівці закладають в можливість розмінування факт підриву.

Медіа ловляться на гачок сенсації неминуче як на живця, вони приречені це транслювати. Ми є такого самого рівня, що й ворог? Чи ми інакші?
— говорить він.

Психолог додав, що люди, які хотіли комунікувати і спілкуватися — вони вже по цей бік фронту. Сергій Покальчук коментуючи ставлення до війни зазначив, що люди звикають до всього, вони завжди забувають по негативні переживання. Радянський союз тому свідчення.

comments powered by HyperComments

Последние