ІСТОРІЯ РОМАНСУ

07.08.2017 16:49

Романс схожий з піснею, але в той же час відрізняється від неї деякими особливостями, що, власне, і робить романс романсом. Більше чудових романсів читайте тут " чудо " .
Але спочатку трохи про історію романсу і про походження самого терміну.
Термін «романс», що виник в середньовічній Іспанії, спочатку позначав звичайну пісню на іспанською (романському) мовою. Романтика - по-іспанськи. Зміст вірша, покладеного на музику, зазвичай було любовним, ліричним. Цей термін далі розійшовся по іншим країнам, але в деяких так і залишилося одне позначення для пісні І для романсу: наприклад, у Німеччині - Lied (пісня).
Власне кажучи, романс як жанр сформувався пізніше, тому й не вимагав спеціального терміна, хоча очевидно, що він розвинувся з пісні. Перші романси з'явилися приблизно в XV ст., Але справжній розквіт романсу розпочався у другій половині XVIII ст. Причому сприяло цьому ліричний творчість поетів Гете і Гейне, які в ліриці висловлювали ту глибину почуттів і переживань, яку неможливо було висловити в простенькій пісеньці: для вираження глибоких почуттів потрібна була глибока музика. І така музика з'явилася. З'явилися і національні школи романсу, особливо відомі в Німеччині, Франції та Росії. Але про авторів романсів ми поговоримо в наступній статті, а в цій продовжимо розповідь про жанр романсу.
Ознаки романсу

Як ми вже говорили, романс схожий з піснею. Але його відмінність від пісні в особливій співучості і точної рельєфною мелодійності. У романсі ЗВИЧАЙНО відсутня приспів (рефрен), хоча бувають виключення. У музиці романсу, на відміну від пісні, більше уваги приділяється настрою (а не ритму, наприклад), суть романсу - у змісті віршів і в мелодії, а не в акомпанементі. Зазвичай романси є камерною музикою (спів з акомпанементом одного інструмента, частіше фортепіано). Але й тут, звичайно, бувають винятки - акомпанемент оркестру.
Особливості жанру романсу

У романсі важливі одночасно і слово, і музика, і вокал.
Романс є більш інтимною твором, що пісня, тому він може бути тільки ліричним, тоді як пісня може бути патріотичною, героїчної і т.д.
У зв'язку з тим, що романс зазвичай висловлює любовне почуття, в ньому завжди присутній або мається на увазі адресат, тобто романс в якомусь сенсі повинен мати діалог, хоча б і внутрішній.
Близькі до романсу інструментальні твори «пісні без слів», в яких переважає мелодійна лінія. Найвідомішими є «Пісні без слів» Ф. Мендельсона.
Вірші романсу зазвичай самі по собі мелодійні, неповний, зворушливі й ніжні або ж трагічні.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль