ВЧЕНІ РОЗШИФРУВАЛИ УНІКАЛЬНИЙ МАНУСКРИПТ

24.09.2016 23:45

Останній шматок сувою з згорілої ізраїльської синагоги Ейн-Геді, знайдений у 1970 році змогла розшифрувати група фахівців з США та Ізраїлю. Основна частина документа була розшифрована до липня 2015 року.

Як пише ВВС, експерти використовували 3D-моделювання та рентгенівські промені, щоб прочитати староєврейський манускрипт. У ньому записані глави з старозавітної книги Левит, а датується він III-IV століттям нашої ери

Повідомляється, що він був занадто крихкий, щоб його розгортати.

У розшифрованому фрагменті розповідається про те, як правильно розводити жертовний вогонь, не розгнівивши старозавітне божество.

Читайте також: Вчені знайшли "карту пекла" з датою Судного дня

Раніше вчені датували сувій VI століттям нашої ери. Таким чином, це найдавніша копія біблійного тексту після Кумранських рукописів, датованих періодом від 250 року до н. е. до 68 року н. е.

Маючи успішний досвід, фахівці сподіваються застосувати сканування з 3D-моделюванням до інших рукописних пам'яток старовини, які раніше не можна було прочитати через їх фізичну крихкість.

Як писав "Знай.ua", міжнародна група підводних археологів виявила скелет моряка, який керував на судні антикітерським механізмом - найбільш високотехнологічним пристроєм стародавнього світу.

comments powered by HyperComments

Последние