РОЗРОБКА САЙТІВ ТЕРНОПІЛЬ, РОЗМІТКА ТА КАРКАС ПРОЕКТУ

08.09.2016 02:52

Коли ми розібралися зі структурою та інформацією, яка буде розташована на сайті, потрібно хоча б приблизно уявити, як він буде виглядати, ваш сайт? Де буде знаходитись заголовок, логотип, де вміст, меню і інші елементи? Давайте покажемо в матеріалі, що розробка сайтів тернопіль можна намалювати чи зобразити графічно у текстовому редакторі.

Каркас можна намалювати на папері або, якщо ви володієте спеціальними програмами, відразу на комп'ютері. Втім, в більшості випадків нічого особливого придумати не потрібно, достатньо скористатися одним з найпоширеніших варіантів.

За час існування Інтернету з'явилося кілька негласних «правил» розташування елементів, які зустрічаються на більшості web-сайтів. Вони звичні відвідувачеві і допомагають легше орієнтуватися. Наприклад, це логотип у верхньому лівому кутку, клацання по якій веде на головну сторінку сайту, меню в лівій частині екрана і так далі. Відповідно до розмітки html розробка сайтів тернопіль будується за принципом мобільного відображення на смартфоні, планшеті і офісному ПК. Для цього логотип, контакти та телефони на сайті розміщуються у header.php, щоб відвідувач чи юзер зміг відразу побачити головну інформацію.

Деякі з цих «правил» побудовані на досить логічних висновках. У західних мовах текст читається зліва направо і зверху вниз, тому типовий глядач несвідомо привласнює елементам розташованим в тому чи іншому місці на сторінці різні пріоритети. Для прикладу можна розбити сторінку на чотири сектори. Розбиття на малюнку нижче умовне, мається на увазі, що в перших двох секторах знаходиться простір, видиме без прокрутки, а щоб побачити інше, сторінку потрібно прокручувати.

Найбільший пріоритет, зрозуміло, присвоюється першому сектору, розташованому в лівому верхньому кутку. Саме з цієї причини в цій частині сторінки прийнято розміщувати логотипи. Другий сектор трохи менш важливий, ніж перший, але все ж значущий для сторінки в цілому.

Третій і четвертий сектори мають найменшу важливість, так як розташовані вже за простором, видимим без прокрутки, а туди відвідувач часто просто не заглядає або оглядає поверхнево. Втім, треба врахувати, що люди в основному так і переглядають сайти-поверхнево. І тільки якщо їх зацікавить та чи інша інформація, вони поставляться до неї з великою увагою.

Спираючись на ці знання, мати у своєму розпорядженні елементи на сторінці буде значно простіше. Потрібно просто визначити пріоритет кожного. Надалі каркас неодмінно доповниться новими елементами, але поки досить лише основних. Наприклад: логотип, назву сайту, меню, зміст сторінки. Хоча можна відразу продумати і додаткові-новинні стрічки, форми підписки і так далі. Однак, захаращувати сторінку дуже не рекомендується.

завдання

Якщо у Вас є можливість, намалюйте каркас на папері або в якому-небудь графічному редакторі. В крайньому випадку просто складіть опис, де буде розташовуватися той чи інший елемент, в подальшій роботі це дуже стане в нагоді.

На цьому процес планування сайту можна вважати завершеним і переходити безпосередньо до створення. Для цього необхідно вибрати і встановити програму, де ми будемо «творити».


comments powered by HyperComments