ТВЕРДОПАЛИВНІ КОТЛИ ТЕРНОПІЛЬ, РІВНЕ - ПОРАДИ ПО УСТАНОВЦІ ТА МОНТАЖУ

31.08.2016 13:07

До установки котла на твердому паливі потрібні високі вимоги: не тільки до монтажу самого агрегату, але і до приміщення, в якому він буде знаходитися. Крім того, потрібно уважно поставитися і до установки додаткових пристроїв (труб, насоса, бачка і ін.). Важливо дотриматисявсіх моментів, щоб котел прослужив довгий час і працював ефективно. Ось чому спершу потрібно вивчити теоретичну частину і зібрати інформацію про те, як протікає весь процес. А потім вже можна визначитися, чи зможете ви зробити це самим, якщо є таке бажання і певні навички.

Розташування твердопаливного котла: вимоги до приміщення

Не в кожній кімнаті можна встановити котел, навіть якщо на ваш погляд вона підходить. Важливо, щоб приміщення відповідало наступним нормам і правилам:

7 кв.м. і більше - така повинна бути площа приміщення, в якому ви повинні розмістити пристрій. Менше не допускається. Обсяг кімнати - 15 куб.м. і більше, а висота стель - 2,5 метра в середньому.

Дотримання відстані від котла до стін приміщення - мінімальний відступ повинен складати 0,5 метра або більше. Менше ну ніяк не можна.

Підлога з негорючих матеріалів - це також є обов'язковою умовою монтажу. Самі подумайте, адже при відкритті топки, та й під час чищення можливі потрапляння іскор на підлогу. Так що спалахнути він не повинен в будь-якому випадку.

Розрахунок параметрів димоходу - це окрема історія, до якої також потрібен ретельний підхід.

Котли понад 50 кВт можна монтувати тільки на бетонний фундамент - його висота над стяжкою підлоги повинна становити близько 8-10 см, при цьому буде краще, якщо він не буде з нею пов'язаний. Малопотужні котли до 50 кВт можна ставити безпосередньо на чорновий бетонну підлогу. Твердопаливні котли Тернопіль потребують фундамент і підключення до труби, що розташовується на стіні поруч з монтажем. Обов'язкова наявність припливної вентиляції - без цієї умови котел просто не зможе нормально функціонувати, тому що для підтримки процесу горіння потрібен приплив повітря. Ну і звичайно ж відведення диму теж входить в завдання цієї системи.

Розмір поперечного перерізу вентиляційної труби розраховується, виходячи з наступного співвідношення: 80 мм на 1 кВт потужності обладнання.

Що знадобиться для роботи?

Пам'ятайте! Від правильно проведених робіт і вірних розрахунків залежить не тільки ККД роботи вашої системи, але також ваша безпека. Тому, якщо ви не володієте потрібними будівельними і монтажними навичками, то краще не братися за роботу самому, а звернутися за послугою в фірму, що спеціалізується на цьому.

Якщо ви вирішили монтувати котел і опалювальну систему самостійно, то у вас автоматично пропадає гарантія виробника на виріб.

Якщо котел відрізняється високою потужністю і, відповідно, вагою і габаритами, то краще його розвантажувати вручну або ж з використанням мобільного крана. Робити це краще під час зведення будівлі, інакше потім можуть виникнути труднощі з проходженням моделі в дверні отвори. Для цього твердопаливні котли рівне, луцьк тернопіль доповнюють інструкцію з монтажу ще на заводі. Виробник котлів зацікавлений у правильні установці котла, що потім менше справа мати з гарантією та обслуговуванням.

Якщо ж ви все-таки остаточно і безповоротно зважилися на установку котла самостійно, то вам необхідні наступні інструменти:

 • Зварювальний апарат та відповідні міри індивідуально захисту (зварювальні краги, маска, краще «хамелеон»)
 • пила дискова
 • Ріжкові і розвідні ключі різних розмірів
 • Рівень, косинець, рулетка, розмічальний олівець
 • Якщо ви також плануєте самостійно виконати розводку і обв'язку, то ось ще список необхідних деталей:
 • Кульові крани з згоном і різьбленням з 2 сторін - 2 шт.
 • Група безпеки - як ви напевно знаєте, в неї входить манометр, повітровідвідник, кульові крани і клапан запобіжний.
 • Муфта 50 мм діаметр - 3 шт.
 • Перехідники 57-32 мм
 • Відводи 50 мм
 • Труба для відведення диму і шиберна заслінка.
 • термостійкий герметик
 • Насос для циркуляції води
 • Підмотка для сантехнічних цілей

comments powered by HyperComments

Последние