ЗАРУЧНИКИ І БЕЗПЕКА. ПРЕС-СЕКРЕТАР КУЧМИ ОЗВУЧИЛА ПІДСУМКИ ЗУСТРІЧІ В МІНСЬКУ

05.08.2016 10:31

За підсумками Тристоронньої зустрічі контактної групи в Мінську 3 серпня за участю представників ОРДЛО українська сторона домоглася визнання, що на територіях, підконтрольних бойовикам, перебувають 45 заручників. Про це повідомила прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Загалом Київ домагається звільнення з полону 107 осіб, незаконно утримуваних на непідконтрольних територіях Донбасу.

"Раніше вони стверджували, що у них знаходиться лише 21 чоловік. Сьогодні представники ОРДЛО визнали, що в заручниках на непідконтрольної Україні частині Донбасу знаходяться 45 осіб. Загалом ми вимагаємо звільнення 107 незаконно утримуваних осіб. Також ми наполягаємо на всебічному участю Міжнародного Комітету Червоного Хреста в процесі звільнення людей, - мова йде і про допуск експертів МКЧХ до заручників, та про виявлення їх місцезнаходження", - написала Оліфер на своїй сторінці в Facebook.

У той час як представник Росії в Мінську Борис Гризлов заявив про нормалізацію ситуації в Донбасі та дієвості мінських угод, українська сторона в ході переговорів повідомила про систематичні обстріли з боку ОРДЛО, в результаті чого продовжують гинути люди.

Крім того, сторони порушили питання про блокування КПП Золоте в Луганській області для розвантаження існуючих, проте представники бойовиків "не надали чітких пояснень щодо причин, з яких вони блокують відкриття такого КПВВ".

У той же час представники України звернули увагу переговірників на випадки агресії по відношенню до співробітників СММ ОБСЄ на підконтрольних територіях в Донецькій і Луганській областях.

"Спроби залякування і систематичні обстріли дронов ОБСЄ – пряма загроза базовим принципам Мінських домовленостей", - додала Оліфер.

У свою чергу російська сторона крім іншого продовжує наполягати на узгодженні в мінському форматі проекту закону про особливий статус Донбасу.

comments powered by HyperComments

Последние