В БРИТАНІЇ ЗМІНИВСЯ ПРЕМ’ЄР

19.07.2016 17:50

Девід Кемерон сьогодні провів останній день в якості прем’єр-міністра Великобританії, пост якого він займав більше шести років. Він провів останню традиційну сесію запитань до прем’єр-міністра.

Також сьогодні він звільнив будинок на Даунінг-стріт для Терези Мей, яка прийняла повноваження прем’єр-міністра і вже зустрілась з королевою Великобританії Єлизаветою ІІ.

Нагадаємо, 23 червня у Великобританії відбувся референдум стосовно питання виходу країни з Європейського союзу. 52% британців проголосували за вихід країни зі складу Євросоюзу. Найбільшими противниками такої ідеї виявились жителі Шотландії, Північної Ірландії та Лондону. За віковими мірками за вихід більше голосували пенсіонери та люди старші 35 років.

З часу оголошення офіційних результатів британський фунт обвалився до історичного мінімуму – на 10%.

Лідери Євросоюзу закликали Британію якнайшвидше розпочати процес виходу з Євросоюзу, а прем’єр-міністр Девід Кемерон оголосив про відставку.

Основні прихильники Brexit відмовились від боротьби за крісло прем’єр-міністра і серед консерваторів беззаперечну підтримку отримала міністр внутрішніх справ Тереза Мей.

Місцеві політики говорили про те, щоби зберегти спільний ринок з Європою, але голова Ради Європи Дональд Туск виключив таку можливість.

Крім того, противники Brexit влаштували в Лондоні масштабну акцію протесту.

В Шотландії на Північній Ірландії відновилися розмови про здобуття незалежності від Об’єднаного Королівства, щоби зберегти членство в ЄС.

comments powered by HyperComments

Последние