ПІД КИЄВОМ ЗНОВУ ГОРИТЬ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ

14.07.2016 09:29

Біля Києва знову горить сміттєзвалище – цього разу в селі Трипілля Обухівського району Київської області. Полігон вже недіючий.

Про загоряння повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій України. Пожежа трапилась на площі, котра складає близько 3 гектарів.

«Роботи з гасіння пожежі здійснювалися безперервно всю ніч. Станом на 7:00 14 липня площу пожежі вдалося зменшити до 1,9 гектарів, роботи продовжуються, ситуація повністю контрольована», – повідомили рятувальники.

Про причини загорання наразі не йдеться.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно стало відомо, що близько третини львівського сміття возять в Київ і спалюють на тамтешньому заводі. Згідно договору, після його завершення Львів повинен забрати в Києва таку ж кількість сміття.

comments powered by HyperComments