ЕКС-МІНІСТР АБРОМАВИЧУС НАЗВАВ ГОЛОВНУ ПРИЧИНУ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ

01.07.2016 15:29

В Україні не викорінити корупцію, поки існує злиття політики і бізнесу. Про це в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ" сказав колишній міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус.

"Зв'язок політики і бізнесу - досить непогана тенденція для іншої країни. Для України такий підхід обернувся катастрофою. Поки у нас не буде поділу бізнесу і політики, будемо чути корупційні історії", - зауважив він .

За словами екс-міністра, коли "піднялася хвиля ентузіазму і покликали в уряд" партія влади почала заважати реформам.

"Очікував, що червоні директори, які 20 років керують державними компаніями, будуть заважати. Був готовий, що середній прошарок бюрократії буде ставити палки в колеса. Але те, що партія БПП буде так слабо сприйматиме ініціативи - це був сюрприз", - розповів він .

"У політиці зараз неоране поле. Я порівнюю ситуацію з першими інвестиціями в сільське господарство України в 2007 році. Ми конкурували з людьми, які управляли сектором багато років, не знали англійської, не їздили за кордон, не розуміли, як швидко змінюються технології. Замість того, щоб запустити над полями дрони, які збиратимуть інформацію, вони до цього часу виходять на поля і стежать, хто краде кукурудзу. Вони безнадійно відстали. В українській політиці, на жаль, те ж саме: 20-25 років люди роблять одні й ті ж помилки, вони дуже передбачувані. Тому той, хто приходить зі свіжим поглядом легко може зламати стереотипи і досягти успіхів", - сказав Абрамавичус.

Колишній чиновник вважає: корупція в Україні "всюди, за що не візьмись".

"Її може побороти будь-яка людина на високій посаді. Можна побороти скороченням людей, через зменшення ролі держави в економіці, через державні закупівлі. Коли це буде зроблено, заощадимо близько $ 2,5 млрд на рік... Важливе і підвищення зарплат чиновникам. Ринкові зарплати приведуть до того, що люди будуть дорожити своїм робочим місцем. Коли скорочував на 50% штат міністерства, багато хто злякався. Але після першої зарплати, коли побачили, що замість 4 700 стало 9 400 грн, сказали: "Ми можемо ще скоротити"", - зауважив він.

Водночас Абромавичус стверджує: "Від тих політиків, які працюють 10-20 років, не можна очікувати справжньої боротьби (з корупцією - Gazeta.ua)".

Айварас Абромавичус працював в уряді два останні роки. У лютому оголосив про відставку. Заявив про тиск з боку нардепа із БПП Ігоря Кононенка, фактичне саботування реформ і корупція в найвищих верхах влади.

comments powered by HyperComments

Последние