БІЖЕНЦЯМ З ФАЛЛУДЖІ ЗАГРОЖУЄ ГУМАНІТАРНА КАТАСТРОФА

21.06.2016 22:51

30 тисяч іракців залишили Фаллуджу протягом трьох днів. Представники гуманітарних організацій не справляються з потоком біженців і закликають владу Іраку вжити заходів для подолання гуманітарної катастрофи.
 
Щонайменше 30 тисяч осіб покинули іракське місто Фаллуджу протягом останніх трьох днів, повідомили у неділю, 19 червня, в Норвезькій раді з питань біженців (NRC). "Загальна кількість переміщених осіб з Фаллуджі лише протягом останніх трьох днів досягла приголомшливої цифри в 30 тисяч", - йдеться в заяві організації, яку цитує AFP.


У NRC також зазначили, що ще 32 тисячам осіб вдалося залишити Фаллуджу від початку операції урядових військ зі звільнення міста від бойовиків "Ісламської держави" близько місяця тому. У NRC при цьому наголосили, що багато родин, ймовірно, досі залишаються в Фаллуджі, включаючи найбільш вразливих осіб - вагітних жінок, хворих і літніх людей.
Представники гуманітарних організацій, які опікуються біженцями в Іраку, не справляються з таким великим напливом людей, багатьом з них доводиться перебувати просто неба на пекучому сонці, чекаючи на місце у наметі в одному з таборів для біженців. "Ми благаємо уряд Іраку вжити усіх заходів, щоб подолати цю гуманітарну катастрофу, яка розгортається на наших очах", - звернувся до Багдада у своїй заяві керівник осередку NRC в Іраку Наср Муфлаї.
У п'ятницю, 17 червня, іракська влада оголосила, що більша частина Фаллуджі звільнена від бойовиків "Ісламської держави". Іракські військові встановили контроль над центром міста, у той час як бойовики ІД відступили на північ Фаллуджі. Як зазначає NRC, звільнення міста дозволило багатьом жителям, які довгі місяці утримувалися в якості живого щита, залишити Фаллуджу.
За даними Агентства ООН у справа біженців (UNHCR), загалом близько 84 осіб змушені були покинути свої домівки з початку активного наступу іракських урядових військ на позиції ІД близько місяця тому.

comments powered by HyperComments

Последние