У ШВЕЙЦАРІЇ ПРОХОДИТЬ РЕФЕРЕНДУМ ЩОДО БЕЗУМОВНОГО БАЗОВОГО ДОХОДУ

10.06.2016 14:52

Згідно з ініціативою, кожен дорослий швейцарець має отримувати 2260 євро щомісяця, а пенсії та соцдопомогу слід скасувати. Однак ця ініціатива має малі шанси на успіх.
 
У Швейцарії у неділю, 5 червня, проходить перший у світі референдум про запровадження безумовного базового доходу - гарантованого державою мінімального доходу для кожного громадянина. Виборчі дільниці відкрилися о 10 годині за місцевим часом та закриються вже опівдні, повідомляє агенція AFP. Результат народного волевиявлення має бути оприлюднений о 18 годині. Право на участь у волевиявленні мають близько п'яти мільйонів громадян країни.
Згідно з ініціативою, базовий дохід має забезпечувати всьому населенню країни гідне людське існування та участь у громадському житті. За уявленнями ініціаторів, для цього кожен дорослий громадянин повинен щомісяця отримувати 2500 швейцарських франків (близько 2260 євро), а дитина - 625 франків (565 євро). При цьому допомога по безробіттю, соціальна допомога та пенсії мають бути скасовані.


Винесене на референдум питання навряд чи має шанси на успіх. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, понад 70 відсотків швейцарців мають намір проголосувати проти запровадження безумовного базового доходу. Противники ініціативи вважають її фінансово непідйомною: для її впровадження необхідно буде значно підвищити податки.
Однак її автори заявляють, що вважатимуть успіхом навіть підтримку в 20 відсотків, оскільки це, за їхніми словами, дасть поштовх для подальшої дискусії у суспільстві.
Крім того, на розсуд населення винесені питання щодо прискорення процедури розгляду клопотань про надання статусу біженця, яке цілком імовірно може бути ухвалене, зазначає dpa. Також на референдумі мають розглянути ініціативу, що держпідприємства, такі як пошта та залізниця, мають ставити собі за основну мету забезпечення суспільних інтересів, а не отримання прибутку. Серед іншого, це передбачає заборону платити їх менеджерам більше, ніж отримують члени уряду. На референдумі також розглядаються правові параметри діяльності в галузі репродуктивної медицини, а також - пропозиція того, щоб доходи від податку на пальне використовувалися виключно для поліпшення дорожньої інфраструктури в країні.

comments powered by HyperComments

Последние