www.gazeta.ua

ПЕРША РОТА НОВОЇ БРИГАДИ НАЦГВАРДІЇ ЗАКІНЧУЄ НАВЧАННЯ ЗА СТАНДАРТАМИ НАТО

31.05.2016 13:00

Днями перша бойова рота нової Бригади швидкого реагування Нацгвардії завершує чотиримісячний курс підготовки. До підрозділу потрапили, як солдати з бойовим досвідом, так і новачки, пройшовши відбір, повідомляє gazeta.ua.

Готували бійців за стандартами НАТО. І не 2 місяці, як в армії, а чотири. Готувалися на полігоні в селищі Старому Бориспільського району.

"Не можна потренувати людину місяць і випустити на професійний ринг. А війна ще страшніша за ринг. Там не тільки нокаутують, а зазвичай вбивають, - каже ізраїльський інструктор бригади Цві Арієлі. - Тому місяць на підготовку, як в армії, це дуже мало. Немає жодної професійної армії в світі, де піхотинця готують один місяць. На Донбасі зараз маленька радянська армія воює з великою радянською армією. Скільки б ми не діставали зі складів старої бронетехніки, ворог дістане більше. Тому армію треба зробити якомога розумнішою. Важливими є не тільки тренування бійців. А й тренування штабів і офіцерів. Я бачу, що чотири місяці навчання замало. В Ізраїлі піхотинці не вчаться виготовляти саморобні вибухові пристрої. А українцям треба вчитися. Бо коли треба, до них на допомогу може не приїхати взвод саперів. Вважатиму успіхом, якщо ми створимо хоча б одну роту, в якій у кожного бійця будуть засоби нічного бачення. Радари, які визначають звідки ведеться вогонь. У командира буде планшет, на якому, сидячи в БТРі, він бачитиме де знаходиться кожен боєць. А не висовувати голову, щоб щось роздивитися. Якщо людей готувати і давати сучасне екіпірування, ми беззаперечно переможемо".

Після випуску на бійців чекають навчання на Яворівському полігоні з американцями, відпустка і відправлення на Донбас.

comments powered by HyperComments