WAMS: РЕЖИМ АСАДА СПІВПРАЦЮЄ ІЗ ЗАХІДНИМИ СПЕЦСЛУЖБАМИ У БОРОТЬБІ З ТЕРОРИСТАМИ

31.05.2016 07:11

Сирія передає західним спецслужбам інформацію, яка може допомогти викривати потенційних терористів, стверджує видання Welt am Sonntag.

Федеральна розвідувальна служба Німеччини підтримує контакти з сирійськими спецслужбами заради боротьби з тероризмом попри офіційне несхвалення Заходом режиму президента країни Башара Асада. Зокрема, Дамаск надав інформацію, яка могла допомогти у встановленні виконавців терактів у Парижі у листопаді минулого року, йдеться у опублікованій у неділю, 29 травня, статті німецького видання Welt am Sonntag.


За даними тижневика, за останні роки пройшло кілька зустрічей представників німецької та сирійської спецслужб, які були у Дамаску організовані через німецьких агентів у ліванському Бейруті. Сирія також ще у 2014 році повідомив міжнародним партнерам через національне бюро Інтерполу серії та номери 3800 бланків сирійських паспортів, які викрали бойовики "Ісламської держави". Принаймні два виконавці терактів у Парижі прибули до Європи за паспортами з цієї серії так званим "балканським маршрутом". Однак грецькі прикордонники не змогли виявити ісламістів.
"У нас є спільні інтереси, і було б нерозумно виключати співпрацю на тлі загрози терактів і присутності Бундесверу у регіоні", - прокоментував виданню факт контактів між спецслужбами Буркгард Лішка з фракції соціал-демократів у Бундестазі. Він додав, що така кооперація однак повинна мати чіткі рамки.

comments powered by HyperComments

Последние