ПАКИСТАН ЗАСУДИВ УДАР БЕЗПІЛОТНИКА США, ЩО, ЙМОВІРНО, ВБИВ ЛІДЕРА АФГАНСЬКИХ ТАЛІБІВ

25.05.2016 19:08

Пакистан засудив як порушення свого суверенітету удар американського безпілотного апарата, що, як вважають, убив лідера афганського руху «Талібан» муллу Ахтара Мансура на пакистанській території.

США не попередили прем’єр-міністра Пакистану заздалегідь і потім поінформували голову уряду й начальника генштабу тільки після удару, заявили в Міністерстві закордонних справ в Ісламабаді.

Також у Пакистані заявили, що при одному з тіл, знайдених на місці удару, були документи громадянина Пакистану на ім’я Валід Мухаммад, у яких була чинна віза Ірану. Наразі не ясно, чи користувався цим документом сам лідер талібів.

Раніше в неділю в Афганістані Національне управління розвідки заявило, що підтверджує загибель Ахтара Мансура внаслідок удару, що був здійснений у суботу. За словами чільних афганських посадовців, він був убитий уранці в суботу, коли його авто стало ціллю удару з безпілотника в районі Даль-Бандін у Пакистані, відразу по той бік кордону з Афганістаном.

США ще не оголошували офіційних підтверджень, заявивши, що ще вивчають наслідки удару. За даними Пентагону, удар був здійснений у віддаленому регіоні Пакистану біля кордону з Афганістаном, і Ахтар Мансур і ще один командир бойовиків, що був із ним в одній машині, ймовірно, загинули.

Один із ватажків афганських талібів уже заявляв, що мулла Ахтар Мансур був убитий унаслідок удару безпілотника в регіоні біля кордону Афганістану й Пакистану, та інші діячі талібів відкинули ці слова.

Пакистанські спецслужби повідомляли раніше, що на місці удару безпілотника у провінції Белуджистан знайшли два тіла, обпалені до невпізнання.

Мулла Ахтар Мансур очолив афганський ісламістський рух «Талібан» майже рік тому, в липні 2015-го, після того, як було підтверджено, що попередній ватажок руху мулла Мохаммад Омар помер через хвороби в лікарні в Пакистані ще за два роки до того.

comments powered by HyperComments

Последние