«ПАНАМСЬКІ ПАПЕРИ» ЩОДО ОФШОРІВ СТАНУТЬ ДОСТУПНИМИ ВСІМ

10.05.2016 19:36

Люди в усіх країнах зможуть на власні очі подивитися, які політики, відомі особи та бізнесмени реєстрували компанії в офшорах, про що стало відомо із так званих «Панамських паперів». Перший витік колосальної кількості інформації щодо офшорних компаній та рахунків стався понад місяць тому, але від понеділка, з дев’ятої вечора за Києвом, документи стають публічними і доступними повсюди. Доступ відкривають буквально за кілька днів до міжнародного антикорупційного саміту в Лондоні, однією з цілей якого є саме боротьба з офшорами та ухилянням від сплати податків. У саміті має взяти участь і президент України Петро Порошенко.

Подібна до пошукової системи Google база даних, як очікується, проллє світло на зв’язки 368 тисяч людей із 300 тисячами офшорних компаній.

Документи оприлюднює Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів.


«Ви побачите компанії та їхніх офіційних власників. Ця інформація ніколи раніше не була доступною. Ми вважаєм, що інформація про власників компаній має бути відкритою та прозорою», – зазначає заступник директора консорціуму Марина Вокер-Гевара.

Як кажуть журналісти консорціуму, пошуковий агрегат дозволить за ім’ям або назвою компанії подивитись, хто з якою офшорною компанією пов’язаний.


Джейк Бернстайн старший кореспондент Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів зауважує, що інформаційний ефект від нових документів та публічного до них доступу матиме ефект у часі на місяці, якщо не роки.

«Я вважаю, що це надзвичайно важливо. На місяці і, можливо, на роки вперед. Маю надію, що це спонукатиму уряди – зокрема у Сполучених Штатах та Великій Британії – ще раз переглянути, як вони діють стосовно цих офшорних таємничих зон», – каже Бернстайн.

«Панамські папери» були оприлюднені на початку квітня журналістами з 76 країн світу і спиралися до витік документів із панамської фірми Mossack Fonseca, яка реєструвала офшорні компанії.

Після того, як документи були опрацьовані журналістами і результати їхнього розслідування опубліковані, стала відома інформація про приховані в офшорах статки 12 нинішніх та колишніх лідерів країн, 128 інших чільних посадовців та цілої низки відомих особистостей – скажімо зі світу спорту.

Так, інформація пов’язала два мільярди доларів в офшорах із російським віолончелістом Сергієм Ролдугіним, який є другом дитинства президента Володимира Путіна і хрещеним батьком однієї з його дочок. Також зв’язки з офшорними компаніями, як виявилось, має родина президента Азербайджану Ільхама Алієва. Прем’єр-міністр Ісландії Сігмундур Гуннлагссон тимчасово усунувся від керівництва уряду цієї острівної країни після інформації, що він та його дружина мають офшорну компанію.

В Україні стала відома інформація про реєстрацію президентом Петром Порошенком у серпні 2014 року офшорної компанії, яку, як він каже, було зареєстровано з метою передачі у «сліпий траст » (довірче управляння) його кондитерської корпорації «Рошен», яку він волів би, якщо не продати, то принаймні усунутись від керівництва нею на час виконання президентських обов’язків.

В Україні на кінець травня, згідно з попередньою інформацією, планується розгляд низки законопроектів для деофшоризації економіки.

comments powered by HyperComments

Последние