ЄВРОДЕПУТАТИ З ПОЛЬЩІ ПОГРОЖУЮТЬ РОСІЇ НОВИМИ САНКЦІЯМИ ЧЕРЕЗ УКРАЇНСЬКИХ ЗАРУЧНИКІВ

06.05.2016 09:09

Депутати Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольський та Казімеж Міхал Уяздовський написали листи до керівників російських пенітенціарних установ, де в неволі утримуються громадяни україни Микола Карпюк, Станіслав Клих, Геннадій Афанасьєв, Олександр Костенко та Юрій Солошенко. Про це 5 травня повідомила фундація «Відкритий діалог».

Депутати попередили, якщо права українців будуть порушуватися і надалі, то кількість росіян у санкційному списку ЄС може зрости.

Особливо євродепутати занепокоєні погіршенням стану здоров’я Юрія Солошенка, якому у колонії діагностували рак. Крім того він має інші недуги, серед яких захворювання серця.

«Європейський союз продовжуватиме пильно стежити за справою Юрія Солошенка та інших українців, що були незаконно ув’язнені в Росії в контексті триваючого російсько-українського конфлікту. Будь-яке порушення міжнародного законодавства буде слугувати причиною для введення персональних санкцій проти осіб, причетних до цих ганебних випадків переслідування», – говориться в листі Яцека Саріуш-Вольського.

6 травня 2016 року Юрію Солошенку виповнюється 74 роки, він є найстаршим українським політв’язнем у Росії.

Як повідомляє фундація «Відкритий діалог», Микола Карпюк і Станіслав Клих продовжують страждати від наслідків тортур, які застосовувалися до них під час вибивання потрібних показань на стадії проведення слідства. Зокрема, у Станіслава Клиха стали проявлятися ознаки психічного захворювання. Попри це, судово-медична експертиза визнала його осудним.

Олександр Костенко має проблеми з рукою, що була зламана ще під час затримання. Під час тримання в СІЗО руку прооперували, але післяопераційних процедур він не проходив, тому вона почала всихати.

У Геннадія Афанасьєва під час медогляду було діагностовано стрептодермію. В деяких випадках ця хвороба може викликати побічний ефект – сепсис.

comments powered by HyperComments