СИРІЙСЬКА ОПОЗИЦІЯ ЗАЯВЛЯЄ ПРО ПОВЕРНЕННЯ ДО ЗБРОЇ

19.04.2016 17:08

Заяву про початок бойових дій у відповідь на порушення перемир'я режимом Асада підписали десять опозиційних угруповань.

Низка ключових опозиційних угрупувань Сирії заявили в понеділок, 18 квітня, що у відповідь на порушення угоди про припинення вогню режимом президента країни Башара Асада вони вдаються до збройної відповіді. "Після зростання кількості порушень силами режиму, включаючи вогонь по внутрішньо переміщених особах і постійні бомбування житлових кварталів, ми оголошуємо про початок бойових дій у відповідь", - йдеться у заяві десяти збройних опозиційних угруповань Сирії, яку цитує AFP. Угрупування у своїй заяві також заявили про намір створити "спільний оперативний пункт", додає Reuters.


Серед угруповань, які підписали заяву, є "Джейш аль-Іслам", найвпливовіше повстанське угрупування в Східній Гуті, регіоні на схід від Дамаска, який контролюється повстанцями. Лідер "Джейш аль-Іслам" Мухаммед Аллуш, який був головним представником на мирних переговорах у Женеві від сирійської опозиції, закликав до нових атак на сили Асада, незважаючи на хитке перемир'я в країні. "Не вірте режиму і не чекайте на пощаду з його боку. Вбивайте їх усюди", - написав він у своєму Twitter.
Перемир'я в Сирії, досягнуте за посередництва Росії та США в кінці лютого 2016 року, значно знизило рівень насильства в країні. Проте останнім часом активні бойові дії спалахнули знову, передусім в районі великого міста Алеппо на північному заході Сирії. 15 квітня повідомлялось, що війська Асада ведуть бої на два фронти поблизу Алеппо - як проти терористів "Ісламської держави", так і проти опозиційних сил.

comments powered by HyperComments

Последние