У НІМЕЧЧИНІ ПРОГНОЗУЮТЬ БАГАТОМІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ ЧЕРЕЗ ВІДНОВЛЕННЯ КОНТРОЛЮ В ШЕНГЕНСЬКІЙ ЗОНІ

19.04.2016 13:07

Запровадження в середині 2015 року тимчасового прикордонного контролю у Швеції, Франції, Німеччині та в Австрії призвело до втрат у розмірі від 9 до 15 мільярдів євро в рік. Про це з посиланням на дані Süddeutsche Zeitung пише Deutsche Welle.
За розрахунками Мюнхенського інституту економічних досліджень ifo, збитки пов'язані як зі скороченням туристичних потоків, так і з ускладненням діяльності компаній, які, щоб уникнути витрат на зберігання продукції, постачали її, керуючись поширеним логістичним принципом "точно в час" ("just in time").
Як вважають фахівці, в разі введення повсюдного контролю всіма 22 країнами, що входять до Шенгенської зони, обсяг торгівлі може скоротитися на 20 відсотків, а економічні втрати для цих держав перевищать 100 мільярдів євро в рік. Якщо ж говорити про прогноз на десятирічну перспективу, то він ще менш втішний. За розрахунками ifo, для 24 країн ЄС фінансовий збиток може скласти до 140 мільярдів євро в рік.
На початку лютого повідомлялося, що, за розрахунками французького урядового агентства з планування економіки, затримки у пересуванні товарів, викликані відновленням прикордонного контролю всередині Шенгену, призведуть до значного зниження ВВП ЄС до 2025-го року.

comments powered by HyperComments

Последние