УКРАЇНІ ПОТРІБНО ПРОДОВЖИТИ РЕФОРМИ, АБИ НЕ ПОВТОРИТИ ПОМИЛКИ МИНУЛОГО, — FINANCIAL TIMES

15.04.2016 19:25

Сучасна ситуація в Україні більш загрозлива, аніж 10 років тому, коли Віктору Януковичу вдалось досягти реваншу після Помаранчевої революції.

Про це пише британське видання The Financial Times.

Через два роки після втечі Януковича, нова влада змогла зберегти єдність довше і досягти більшого, ніж "помаранчеві" лідери у 2005 році. Але реформи знову пішли шляхом зволікання на тлі народного невдоволення і через конфлікти лідерів, зазначають автори статті.

Сьогоднішня ситуація є набагато небезпечнішою, ніж десять років тому Росія робить все можливе, щоб дестабілізувати свого сусіда. Крах прозахідного керівництва Києва стане перемогою Москви в геополітичній боротьбі, і вона зможе відновити вплив на пострадянському просторі. І не ясно, чи зможе чи Україна витримати "третій Майдан",
— йдеться в статті.

Читайте також: Яценюк був катастрофою. Добре, що пішов, — редактор The Economist

Як зазначає видання, майбутнє України буде залежати, в першу чергу, від рішень президента, адже в останні місяці з'явились сумніви з приводу того, чи Порошенко готовий дистанціюватися від свого бізнесового минулого.

"Ще не надто пізно для Порошенка залишитися в історії країни людиною, яка вивела Україну на європейський шлях демократії", — йдеться в статті.

Як зазначає видання, новому уряду потрібно буде перейти до наступного раунду політичної відбудови України, в тому числі до створення незалежної прокуратури і судової системи.

Незалежне майбутнє України залежить від бачення і сміливості її власної політичної еліти. Володимир Путін, президент Росії, зменшив військовий тиск на сході України з вересня минулого року, сподіваючись, що він зробив все можливе,аби нова влада Києва сама все зіпсувала. Було б величезною трагедією, якби він мав рацію,
— підсумували у FT.

comments powered by HyperComments

Последние