КИТАЙ РОЗКРИТИКУВАВ ЗАЯВУ G7 ЩОДО СПІРНИХ ОСТРОВІВ

13.04.2016 17:55

Китай висловив "рішуче невдоволення" згадкою у заключному комюніке міністрів закордонних справ країн Великої сімки (G7) питання островів у Східно- та Південно-Китайському морях. Із відповідною заявою у вівторок, 12 квітня, виступив речник міністерства закордонних справ Китаю Лу Кан.
"Китай невдоволений діями G7. Ми закликаємо членів G7 дотримуватися своїх обіцянок не ставати на чийсь бік у територіальних суперечках, поважати зусилля регіональних країн, припинити всі безвідповідальні заяви і дії та зробити конструктивний внесок у регіональний мир і стабільність", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті МЗС Китаю.


У заключному комюніке глав МЗС країн Великої сімки за підсумками зустрічі в японській Хіросімі йдеться, зокрема, про стурбованість у зв'язку з напруженою ситуацією у Східно- та Південно-Китайському морях та міститься заклик до "всіх держав" до мирного врегулювання територіальних суперечок.
Нагадаємо, раніше міноборони КНР назвало провокацією дії авіації США в Південно-Китайському морі. Як відомо, на низку островів крім Китаю претендують кілька країн регіону, включаючи Японію.

comments powered by HyperComments

Последние