"ПАНАМСЬКИЙ СКАНДАЛ": ЕКС-ПРЕЗИДЕНТУ АРГЕНТИНИ ПРЕД'ЯВИЛИ ОБВИНУВАЧЕННЯ У ВІДМИВАННІ ГРОШЕЙ

11.04.2016 08:11

Прокуратура Аргентини пред'явила обвинувачення колишньому президенту країни Крістіни Фернандес де Кіршнер у справі про відмивання грошей. Про це повідомляє місцева газета La Nacion.

Як зазначає Reuters, рішення про пред'явлення обвинувачення було прийнято після того, як раніше затриманий бізнесмен Леонардо Фарина дав свідчення на допиті. Він заявив про причетність екс-президента Арегнтины і її чоловіка до розкрадання і відмивання грошей, призначених на громадські роботи.


Крім цього, за даними La Nacion, у причетності до цього злочину замішаний колишній міністр федерального планування, державних інвестицій і послуг Хуліо Де Відо.

Reuters зазначає, що не зміг на момент публікації замітки отримати коментар прокуратури Аргентини.

У минулий вівторок для допиту по цій справі правоохоронні органи затримали бізнесмена Ласаро Баес, який тісно пов'язаний з сім'єю Фернандес.


Напередодні стало відомо, що прокуратура Аргентина зажадала почати розслідування стосовно нинішнього президента країни Маурісіо Макрі після публікацій "панамських документів". Федеральний прокурор Федеріко Дельгадо заявив, що необхідно встановити, чому глава Аргентини не вказав у своїй декларації компанії на Багамських островах, які він очолював, будучи мером Буэноса-Айреса


Сам Макрі заперечує звинувачення на свою адресу. Він заявив, що діяв у рамках закону і йому нема чого приховувати.
Нагадаємо, 3 квітня міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) опублікував масштабне розслідування тіньових схемах десятків лідерів і сотень політиків світового масштабу. Журналісти отримали від невідомого 2,6 терабайта документів панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca.


Раніше десятки ЗМІ по всьому світу одночасно опублікували матеріали про власників великих офшорів, грунтуючись на даних "Панамського архіву" - підбірці документів про офшорних схемах маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca.

comments powered by HyperComments

Последние