ОДІОЗНІ СОРАТНИКИ ЯНУКОВИЧА ВИХОДЯТЬ СУХИМИ З ВОДИ (ОГЛЯД ПРЕСИ)

07.04.2016 12:10

Політичні партії почали чистити свої лави за допомогою закону про «партійну диктатуру», як його називає газета «Сегодня». Видання нагадує, що зміни до закону про вибори депутатів ухвалили в середині лютого: вони дозволяють партіям за рішенням з'їзду виключати кандидатів зі свого виборчого списку вже після виборів. Багато партій встигли скористатися нормами нового закону, офіційно пояснюючи, що виключені кандидати – або зрадники, які перебігли в інші політсили, або просто люди, які відмовилися займатися партбудівництвом. Але кандидати, яких виключили, неофіційно впевнені, що чистка партійних шеренг – розправа над неугодними. Хто скористався скандальним законом і для чого, аналізує газета у статті «Їх не візьмуть в депутати».

Найодіозніші персони та чиновники, що «працювали» за Януковича, на кшталт Єфремова, Іванющенка, Лавриновича, виходять сухими з води. Чому так відбувається і що з цим робити, з'ясовувала газета «Україна молода». Видання пише, що першим наслідком надмірної толерантності до потенційних злочинців стане виключення їх Заходом iз санкційного кола. Що своєю чергою означатиме не повернення в Україну вкрадених із держскарбниці чи отриманих унаслідок корупційних дій коштів. Другий наслідoк – розширення переліку «амністованих». Газетярі впевнені, що наступними, хто скине дамоклів меч слідства, стануть три Сергія – Клюєв, Арбузов та Курченко. Можливо, з них зніматимуть обвинувачення в іншій послідовності, але ці три прізвища – імена «найтовстіших» гаманців Януковича – Київ незабаром обов’язково побачить серед судовосанкційних ньюзмейкерів. Про це «Україна молода» пише в статті «Найгуманніший у світі суд?».

Газета «День» наголошує, що кланово-олігархічної системи авторства Кучми з відповідним наповненням політиків потрібно позбуватися. Oднак, виникає запитання: хто готовий прийти на заміну? Видання зазначає, що якість молодого середовища часто не відрізняється від старих практик в українському політикумі. Але не «все пропало», навіть якщо залишилися одиниці – їх потрібно підтримувати як альтернативу, наголошує газета.

Реформа МВС зіштовхнулася з новими труднощами: переатестацію колишніх міліціонерів, яку планували закінчити до кінця червня по всій країні, можуть призупинити. Причина, як стверджує газета «Сегодня», помилки при перевірках, і нестача кадрів після звільнення всіх «відсіяних».

comments powered by HyperComments

Последние