У ТУРЕЧЧИНІ СУД ЗААРЕШТУВАВ ПІДОЗРЮВАНОГО У ВБИВСТВІ ПІЛОТА РОСІЙСЬКОГО СУ-24

05.04.2016 14:20

Челіка і його шістьох прихильників звинувачують в незаконному зберіганні вогнепальної зброї.
У Туреччині 3 квітня суд заарештував Альпарслана Челіка - людину, яка взяла на себе відповідальність за вбивство Олєга Пєшкова, пілота збитого над Сирією Су-24 ВПС РФ.

Челіка і його шістьох прихильників звинувачують в незаконному зберіганні вогнепальної зброї.

Як зазначає агентство AFP, затримання Челіка безпосередньо не пов'язане з вбивством російського пілота, однак адвокат затриманого засудив цей крок як політичний. «На суд викликаний не мій клієнт, а патріотизм. У цій грі задіяні серйозні політичні чинники»,  – заявив він.

Челік, арешт якого розглядається Москвою як одна з умов нормалізації відносин з Анкарою, фактично розірваних після загибелі Пєшкова, був затриманий разом з прихильниками в одному з ресторанів Ізміра 31 березня. Поліція конфіскувала автомат Калашникова, рацію, шість пістолетів і боєприпаси.

Нагадаємо, російський Су-24, який брав участь у військовій операції в Сирії, був збитий турецьким винищувачем на кордоні Туреччини та сирії F-16 24 листопада 2015 року. Туреччина звинуватила російський літак в порушенні повітряного простору країни. Росія наполягала, що літак летів виключно над територією Туреччини.

Пілота Олега Пєшкова вбили пострілами з землі після того, як він катапультувався з збитого літака. Штурман, який летів разом із ним, урятувався.

Москва поклала відповідальність за інцидент на турецьке керівництво. Анкара відмовилася принести вибачення за збитий літак і загибель льотчика. В результаті інциденту були перервані практично всі торгові і економічні зв'язки між двома країнами.

comments powered by HyperComments

Последние