США ЗАКЛИКАЛИ АЗЕРБАЙДЖАН ТА ВІРМЕНІЮ ДО ПЕРЕГОВОРІВ ЗА ПОСЕРЕДНИЦТВА ОБСЄ

04.04.2016 15:55

Уряд США "найжорсткішим чином" засудив останні сутички між Азербайджаном та Вірменією в Нагірному Карабаху, внаслідок яких загинули щонайменше 30 осіб. "Ми закликаємо сторони (конфлікту. - Ред.) продемонструвати стриманість, уникнути подальшої ескалації та строго дотримуватися режиму припинення вогню", - заявив держсекретар США Джон Керрі у своєму зверненні в суботу, 2 квітня. Він також додав, що сторони мають негайно сісти за стіл переговорів за посередництва ОБСЄ.


З вимогою негайного припинення бойових дій в Нагірному Карабаху виступив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, представниця ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні, та генсек РЄ Турбйорн Ягланд. (02.04.2016)
Нагірний Карабах: Баку та Єреван озвучили свої втрати в суботніх боях
Загострення ситуації у Нагірному Карабаху
Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини, яка цього року головує в ОБСЄ, заявив, що "воєнного вирішення конфлікту не може бути", і також закликав обидві сторони повернутися до переговорів.
В ООН висловили позицію генерального секретаря Пан Гі Муна щодо ситуації в Карабаху. "Його особливо непокоїть застосування важких озброєнь і велика кількість жертв, включно і з жертвами серед цивільного населення", - ідеться у заяві ООН. Пан Гі Мун також закликав вжити кроків для деескалації ситуації.
Нагадаємо, що ескалація конфлікту почалася у ніч на суботу, 2 квітня. Офіційно територія Нагірного Карабаху належить до Азербайджану, проте після війни 1991-1994 років вона перебуває під контролем етнічних вірменів, які і складають більшість населення самопроголошеної "Нагорно-Карабаської республіки". Вірменія та Азербайджан так і не підписали мирної угоди з часу початку конфлікту, в якому загинули близько 30 тисяч осіб.

comments powered by HyperComments

Последние