ГРОЙСМАН ПРОПОНУЄ РАДІ ДОЗВОЛИТИ ПРИЗНАЧИТИ ІНОЗЕМЦЯ МІНІСТРОМ ФІНАНСІВ

31.03.2016 13:54

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №4333 від 30 березня 2016 року "Про внесення змін у деякі закони України щодо притягнення до складу уряду антикризових менеджерів у сфері фінансів", який дозволив би залучити іноземця на посаду міністра фінансів.

Ініціатором відповідних змін виступив спікер парламенту Володимир Гройсман.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, "прийняттям названого закону парламент України дозволить залучення для проходження державної служби в Україні іноземців".

"Враховуючи провідну роль міністра фінансів України у розробці та впровадженні антикризових заходів, цим законопроектом пропонується створити тимчасовий виняток і передбачити законодавчі основи залучення іноземця для роботи в уряді на посаді міністра фінансів України", – йдеться в тексті записки.


Народний депутат Антон Геращенко на своїй сторінці у Facebook зазначив: "Сенс законопроекту в тому, щоб дозволити призначити на пост міністра фінансів України, як виняток, іноземного громадянина без того, щоб він приймав громадянство України. Також пропонується не проводити відносно даного громадянина так званої спеціальної перевірки на предмет його причетності до будь-яких правопорушень".

Геращенко вважає, що "цей законопроект розроблений з єдиною метою - дати можливість призначити на пост міністра фінансів України колишнього міністра фінансів і економіки Словаччини Івана Міклоша".


"Я добре ставлюся до Івана Міклоша і його внеску у справу розвитку економіки Словаччини та консультативної допомоги Україні. Але мені здається і незваженою, і неконституційною така пропозиція Володимира Гройсмана", – пише нардеп.

Він вважає, що суспільству спочатку треба дати відповідь - чи буде працювати в майбутньому уряді Наталя Яресько. Також на думку нардепа така ініціатива є "неконституційною", бо стаття 38 Конституції прямо говорить про те, що тільки громадяни можуть брати участь в управлінні державними справами.

Як повідомлялося, 24 березня фракція "Блоку Петра Порошенка" висунула спікера парламенту Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра, мотивуючи це тим, що він є фахівцем з децентралізації. За пропозицією БПП, у разі підтримки Гройсмана за НФ залишається посада спікера.

comments powered by HyperComments

Последние