ПОРОШЕНКО ЗАКЛИКАВ ДЕПУТАТІВ ПОВЕРНУТИСЯ ДО ПИТАННЯ СУДОВОЇ РЕФОРМИ

29.03.2016 17:50

Президент Петро Порошенко наголошує на необхідності продовження судової реформи і розгляду змін до Конституції в частині правосуддя, повідомляє прес-служба глави держави.

"Я просив би вас, навіть в умовах парламентсько-урядової кризи, розглянути можливість повернення до питання змін до Конституції щодо правосуддя, провести необхідні консультації", - сказав Петро Порошенко під час зустрічі з головами депутатських фракцій.

Президент назвав неприпустимою ситуацію, яка склалася в цій сфері. "Те, що відбувається в останні дні в судовій гілці влади: коли відпускають тих, хто возив "тітушек ", коли корупціонери виходять із судів - це неприйнятно", - підкреслив Петро Порошенко.


Глава держави ще раз наголосив, що реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів забезпечить практичну реалізацію принципів верховенства права та забезпечення права кожного на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом.

Президент також закликав народних обранців прискорити пошук шляхів подолання політичної кризи.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада України попередньо схвалила оновлений законопроект №3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)". Відповідне рішення підтримали 244 народних депутата.


28 січня парламент включив до порядку денного сесії і направила на висновок в Конституційний суд України (КСУ) оновлений законопроект №3524 "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Очікується, що судова реформа буде передбачати повну перезавантаження існуючої судової системи, створивши триланкову систему судів. Згідно цій системі, левову частку справ будуть розглядати місцеві суди. Другою ланкою визначені апеляційні суди, третьою - Верховний суд. Крім того, за словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, очікується звільнення 9 тис. суддів.

comments powered by HyperComments

Последние