КОМПАНІЯ АХМЕТОВА ВІДСТОЯЛА В СУДІ ПРАВО НА 4G ЧАСТОТИ

29.03.2016 10:36

Таким чином, впровадження 4G в Україні може затриматись, бо Ахметов не розвиває новий стандарт зв'язку на перспективних частотах, але й не віддає їх.

Нацкомісія з регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) зобов'язана продовжити ліцензії на радіозв'язок для ТОВ "ММДС Україна", яке входить в холдинг СКМ Ріната Ахметова.

Таке рішення виніс Окружний адміністративний суд Києва.

Суд повністю задовольнив позов компанії та анулював усі рішення комісії про відмову в продовженні ліцензій.

Суд також зобов'язав регулятора продовжити всі ліцензії, термін яких закінчується в квітні-травні 2016 року, на 10 років.

Раніше, у січні 2016 року, НКРЗІ відмовила "ММДС Україна" у продовженні ліцензій на радіозв'язок в багатоканальних розподільчих системах в 20 областях і Криму, посилаючись на порушення ліцензійних умов ще в 2007 році, коли компанія не поінформувала регулятора про повне освоєння частот.

Компанія Ахметова має ексклюзивні смуги радіочастот у діапазоні 2,5-2,7 ГГц, які підходять для запуску 4G-зв'язку. Однак в публічних джерелах немає інформації, яка б підтверджувала, що ММДС є активним гравцем на ринку радіочастот.

Член НКРЗІ Олександр Скляров заявив, що регулятор вже подав апеляцію, повідомляє "Ліга".

Судова тяжба компанії Ахметова та НКРЗІ викликана тим, що в наприкінці 2015 року президент України розпорядився розчистити перспективні частотні діапазони до кінця 2017 для проведення 4G-тендерів. 2,5-2,7 ГГц - одна з перших шпальт, на якій європейські оператори в своїх країнах запускали 4G. Устаткування, яке працює в цьому спектрі, на ринку більш ніж достатньо. Підтримують його і сучасні смартфони.

Відзначимо, що компанія Ахметова ніколи не оголошувала про плани по будівництву нових мереж. Навпаки, згідно з даними "Ліги", менеджери Ахметова неодноразово намагалися продати актив, оцінивши його в кілька десятків мільйонів доларів. Але ціна за ефір під ще не запущений в Україні стандарт зв'язку була занадто висока.

Експерти відзначають, що якщо регулятор програє апеляцію, то незрозуміло, які частоти готувати до 4G. Один з небагатьох варіантів - звільнення частини ресурсу, який телеканали використовують під аналогове мовлення (700-800 МГц). Інша можливість - використання компаніями вже наявні в їх розпорядженні GSM-частоти під 4G.

comments powered by HyperComments

Последние