СИРІЙСЬКА ОПОЗИЦІЯ ЗАЯВИЛА ПРО ГОТОВНІСТЬ ДО ЗМІНИ ФОРМАТУ ПЕРЕГОВОРІВ

16.03.2016 11:28

Об'єднання сирійської опозиції заявило про готовність перейти від опосердкованого формату перемовин з урядом Башара Асада до прямих переговорів.
 Речник Високого комітету з переговорів Салім аль-Муслат (у центрі)
Речник Високого комітету з переговорів Салім аль-Муслат (у центрі)
Противники режиму сирійського президента Башара Асада "не проти" прямих переговорів із урядом, заявив у вівторок, 15 березня, речник Високого комітету з переговорів Салім аль-Муслат. Зараз у Швейцарії розпочалися перемовини у рамках так званої "Женеви-3" - третього раунду дискусії за посередництва ООН щодо врегулювання громадянської війни в Сирії.
"Ми готові на наступному етапі піти на прямі переговори з режимом", - цитує аль-Муслата агенція AFP. За його словами, можливий діалог нагадуватиме "Женеву-2", переговори 2014 року, коли обидві сторони конфлікту спілкувалися в одній кімнаті за посередництва представника ООН. У свою чергу речник Об'єднаних Націй Ахмад Фаузі зазначив, що це було рішення спецпредставника ООН з Сирії Стаффана де Містури зберегти непрямий формат перемовин. Перехід відбудеться, "коли він побачить, що прийшов час прямих переговорів", цитує Фаузі агентство Reuters.


У вівторок де Містура провів зустріч із Високим комітетом, днем раніше - із представниками сирійського уряду. За словами спецпредставника, опосередкований формат надає йому гнучкість у переговорах та можливість консультуватися з третіми сторонами. Увечері вівторка сирійська опозиція також заявила про передачу де Містурі свого плану з формування перехідного уряду з максимумом повноважень та бажання ознайомитися з пропозиціями Дамаска.

comments powered by HyperComments

Последние