ЄС: ОДНА КРАЇНА НЕ ЗМОЖЕ ЗАБЛОКУВАТИ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ УКРАЇНИ

15.03.2016 06:40

Голосування Ради Євросоюзу щодо скасування короткострокових віз для українців буде здійснюватися за принципом «кваліфікованої більшості».


Це означає, що безвізовий неможливо буде ветувати через спротив однієї країни, йдеться у відповіді представництва ЄС в Україні на запит «Європейської правди».

«Рішення (про внесення України у «безвізовий перелік») має бути підтримане як Європейським парламентом, так і Радою ЄС.

«Рада ЄС повинна підтримати його кваліфікованою більшістю голосів», – пояснили в дипмісії Євросоюзу

Ця схема набула чинності з 1 листопада 2014 року – до прикладу, рішення щодо безвізового режиму для громадян Молдови, затверджене навесні 2014 року, країни мали ухвалювати одноголосно.

Метод кваліфікованої більшості, який буде застосований з українського питання, дозволяє ухвалити безвізовий режим для громадян України в разі, якщо за нього проголосує щонайменше 55% країн-членів ЄС, які представляють не менше ніж 65% населення Євросоюзу.

При цьому регламент ЄС передбачає додатковий запобіжник проти об’єднання великих та густонаселених країн союзу: для блокування рішення проти нього мають проголосувати щонайменше чотири держави, в яких в сумі проживає 35% населення.

Зазначимо, що Великобританія не бере участі у спільній міграційній політиці, що додатково зменшує ризик блокування українського безвізового.

В Європарламенті, як відомо, існує стійка більшість на підтримку скасування віз – там неодноразово ухвалювали резолюції, які закликали до безвізового для України.

При цьому, наразі лишається дві перепони для того, щоби була запущена процедура ухвалення рішення щодо скасування віз для громадян України: до кінця місяця має розпочатися діяльність Національної агенції із запобігання корупції, а на поточному пленарному тижні Верховна Рада повинна ухвалити закон №3755 по електронне декларування з правками, які погоджені із Євросоюзом.

У Нідерландах 6 квітня відбудеться референдум щодо надання Україні безвізового режиму.

Нагадаємо, у суботу Порошенко наклав вето на «безвізовий» закон про електронне декларування. Президент направив закон до Верховної Ради України з пропозиціями, погодженими з Євросоюзом.

Раніше президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та Порошенко обговорили зміни до закону про електронне декларування і привітали досягнення компромісу в переговорах України та Єврокомісії щодо внесення цих змін.

Київ взяв на себе зобов'язання впровадити електронні декларації держслужбовців у першому кварталі 2016 року. Ґрунтуючись на цьому зобов’язанні, ЄК 18 грудня схвалила позитивний звіт для України.

Однак у проекті держбюджету на 2016 рік з'явилася сканадальна поправка про те, що запровадження електронного декларування доходів чиновників переноситься на 2017 рік.

16 лютого Рада скасувала резонансну поправку щодо електронного декларування.

comments powered by HyperComments

Последние