НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ЗАЛИШИВ ОБЛІКОВУ СТАВКУ НЕЗМІННОЮ: 22%

05.03.2016 17:36

Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку на рівні 22% річних. Про це в ході прес-конференції заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.
"Подальше проведення стриманої грошово-кредитної політики спрямоване на запобігання несприятливого впливу, яке на українську економіку можуть мати внутрішня політична нестабільність і турбулентність у світовій економіці. Утримання відсоткових ставок на незмінному рівні має на меті досягнення мети щодо зниження споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 і 8% на кінець 2017 року", - заявила Гонтарева.
 
Як повідомили в НБУ, посилення напруги на валютному ринку, яке спостерігалося в січні-лютому 2016 року, не мало суттєвого відображення на рівні інфляції.

"Завдяки діям Національного банку, спрямованих на згладжування надмірних коливань обмінного курсу, знецінення гривні відбувалося поступово, що призводило до обмеженого впливу на рівень інфляції", - заявляють у НБУ.

Як прогнозують у НБУ, подальшому зниженню інфляції в поточному році будуть сприяти насамперед низькі темпи економічного зростання, стримувати відновлення споживчого попиту. Серед інших факторів, які підтримують тренд на зниження інфляції, - збереження низьких світових цін на енергоресурси та продовольство.

"У той же час більш різке зниження інфляції буде обмежено підвищенням адміністративно регульованих тарифів і цін, які вже враховані в прогнозі інфляції Національного банку

На думку НБУ, ризиками інфляційного прогнозу і, відповідно, досягнення інфляційної цілі в поточному році залишаються зовнішні та внутрішні фактори, що визначають стан платіжного балансу, динаміку обмінного курсу гривні та інфляційні очікування.

"Хоча на світових ринках зараз спостерігається певна стабілізація цін на товари українського експорту, посилилися інші ризики. По-перше, повільна переорієнтація українських експортерів на нові ринки збуту та освоєння ними нових транспортних маршрутів доставки продукції. По-друге, ризики, пов'язані з внутрішньою політичною нестабільністю, зволіканням з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом і відповідним надходженням офіційного фінансування", - заявила Гонтарева.

Як зазначили в керівництві регулятора, у подальшому Національний банк має намір поступово пом'якшувати монетарну політику в разі зниження інфляційних ризиків. Насамперед, за умови відновлення політичної стабільності і співпраці з МВФ, а також у разі поліпшення перспектив для вітчизняного експорту. Зате у разі реалізації певних ризиків Національний банк буде змушений залишити монетарну політику стриманою на більш тривалий період для досягнення інфляційних цілей.

Як уточнюють у прес-службі НБУ, рішення щодо облікової ставки затверджено постановою Правління Національного банку України від 3 березня 2016 №135 "Про регулювання грошово-кредитного ринку".

Наступне засідання правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 21 квітня 2016 згідно із затвердженим графіком.

Нагадаємо, 28 січня правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку на рівні 22% річних.

comments powered by HyperComments

Последние