ПРОКУРАТУРА ВЕДЕ СПРАВИ, ДОКИ ЗА НИХ НЕ ВІЗЬМЕТЬСЯ ДБР - СУД

03.03.2016 20:58

Слідчі органи прокуратури передають матеріали кримінальних проваджень Державному бюро розслідувань, коли воно почне здійснювати функції з досудового розслідування.
До того часу повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури.
Відповідне роз’яснення надав Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ.
Передання матеріалів відбувається відповідно до абзацу 2 пункту 4 розділу VІ закону "Про Державне бюро розслідувань" від 12 листопада 2015 року (№ 794-VІІІ) та абзацу 2 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" КПК у тримісячний строк після початку здійснення Державним бюро розслідувань функції досудового розслідування.
"Тобто початок дії положень частини 4 статті 216 КПК України пов’язаний не з моментом набрання чинності закону, який регулюватиме діяльність Державного бюро розслідувань України як державної установи, а з моментом початку здійснення останнім функцій органу досудового розслідування", - сказано в роз’ясненні.
"До того часу згідно з абзацами 1 та 2 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" КПК України повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури", - наголошує Вищий спецiалiзований суд.
Раніше повідомлялося, що з 1 березня у зв’язку з ухваленням закону про створення Державного бюро розслідувань (ДБР) слідчі прокуратури втрачають свої повноваження.
Через це з того моменту нібито виникли проблеми з прийняттям та розглядом судами клопотань слідчих прокуратури у провадженнях, які відповідно до законодавства підслідні ДБР.
У Генпрокуратурі ж заявляли, що продовжать розслідування справ.
Кабінет міністрів поспіхом створив Держбюро розслідувань 29 лютого і призначив до конкурсної комісії з обрання його членів 6 членів із 9-ти.

comments powered by HyperComments

Последние