НАТО НЕ БУДЕ ЗАТРИМУВАТИ ЧОВНИ З МІГРАНТАМИ В ЕГЕЙСЬКОМУ МОРІ

25.02.2016 17:25

Кораблі військово-морської групи НАТО (SNMG2), які перебувають в Егейському морі, не будуть затримувати човни з нелегальними мігрантами і відправляти їх назад.
Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг в Брюсселі, виступаючи перед депутатами Європарламенту, передає Польське радіо.
За словами глави НАТО, кораблі збиратимуть інформацію для допомоги у врегулюванні міграційної кризи.
"Ми ухвалили рішення, що будемо допомагати у вирішенні міграційного кризи та кризи з біженцями в Егейському морі. (...) При цьому, ми не будемо проводити патрулювання. Ми будемо допомагати місцевій владі, тобто береговим службам Туреччини та Греції, а також європейській прикордонній агенції Frontex виконувати їх завдання. Не будемо виконувати її за них", – відзначив Столтенберг.
Генсек НАТО зазначив, що альянс не має наміру виконувати роботу за берегові служби Туреччини і Греції і європейське прикордонне агентство Frontex.
"НАТО не буде затримувати і відправляти назад човни з біженцями", - сказав він.
"Постійна військово-морська група НАТО номер два (SNMG2), яку ми направили в Егейське море, вже має мандат на спостереження, вони вже стежать за ситуацією в морі, де вони розміщені, у них також є мандат на обмін цією інформацією з союзниками по НАТО, тому що це постійна військово-морська група НАТО, що передбачає обмін інформацією з союзниками", - сказав Єнс Столтенберг.
Раніше повідомлялося, що кораблі НАТО почали операцію проти контрабандистів в Егейському морі.

comments powered by HyperComments

Последние