ЗВІТ AMNESTY INTERNATIONAL: У СВІТІ 60 МІЛЬЙОНІВ БІЖЕНЦІВ

25.02.2016 15:34

Правозахисна організація Amnesty International заявляє про суттєве погіршення ситуації з правами людини у світі, вказує на збільшення числа біженців та закликає міжнародну спільноту активніше боротися з конфліктами.
 Amnesty International PK zur Lage der Menschenrechte 2015/2016
Ситуація з правами людини, згідно з даними Amnesty International, суттєво погіршилося в усьому світі. У 122 із 160 досліджених країн людей піддають тортурам або іншим формам негідного поводження з людьми, заявила генеральна секретарка німецького підрозділу організації Сельмін Чаліскан у вівторок, 23 лютого. В цей день у Берліні організація презентувала свій щорічний звіт.


Amnesty нарахувала у світі 60 мільйонів біженців. За даними організації, половина з близько 23 мільйонів жителів Сирії залишили свою батьківщину. Понад 4,5 мільйонів сирійців втекли до сусідніх країн - Туреччини, Лівану, Йорданії, Іраку та Єгипту. У зв'язку з цим організація закликала світову спільноту активніше боротися з причинами, які змушують людей залишати батьківщину. "Лише послідовна, базована на дотриманні прав людини політика допоможе запобігти довготривалим конфліктам і скоротити кількість гарячих точок", - сказала Чаліскан.
У щонайменше 36 країнах діють озброєні групи, які порушують права людей. У 19 країнах зафіксовано воєнні злочини та інші порушення міжнародного законодавства, зазначають в організації.
Окремо Amnesty International звернула увагу на зростання правопопулістських настроїв в ЄС, зокрема у Польщі та Угорщині. Окрім того, в організації розкритикували політику федерального уряду Німеччини через зарахування Марокко, Тунісу та Алжиру до так званих безпечних країн походження, що зменшує шанси на отримання ними статусу біженця у ФРН.

comments powered by HyperComments

Последние