ЧИ МОЖЛИВА ПЕРЕДАЧА ВІРУСУ ЗІКА ЧЕРЕЗ СЕКС: В США ПЕРЕВІРЯЮТЬ 14 ЙМОВІРНИХ ВИПАДКІВ

24.02.2016 19:01

В США Центр по контролю і профілактиці захворювань (CDC) розслідує 14 випадків ймовірного зараження вірусом Зіка статевим шляхом.

При цьому, як зазначають в організації, у кількох з них йдеться про вагітних жінок, передає Російська служба BBC.

У зв'язку з цим влада випустила керівництво по запобіганню поширення небезпечного вірусу через статеві контакти.

Припущення про те, що вірус Зіка може передаватися через секс, з'явилося після того, як в США було виявлено першого носія цього вірусу, який не виїжджав за межі країни і, імовірно, мав сексуальний контакт із зараженим партнером.

З урахуванням цього, в регіонах, де спостерігається спалах захворювання, CDC рекомендує всім чоловікам користуватися презервативами, а жінкам - утримуватися від сексу під час вагітності.

У той же час в Центрі визнають, що поки немає підтвердження того, що жінки можуть передавати вірус Зіка своїм статевим партнерам, однак сподіваються, що подальші дослідження допоможуть прояснити природу цього захворювання.

Вірус Зіка швидко поширюється по країнах Латинської Америки. Найбільше постраждалих в Бразилії. Перші захворілі є також в США, країнах Європи та в Росії.


Вірус Зіка пов'язують із зростанням кількості новонароджених з мікроцефалією - зменшеним мозком. Так, в Бразилії були народжені кілька тисяч дітей з цим діагнозом.

Однак достовірного підтвердження цієї гіпотези досі немає.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Світовий банк виділить $150 мільйонів на боротьбу з вірусом Зіка.

comments powered by HyperComments

Последние