СКЛЯНІ АБО ПЛАСТИКОВІ ЛІНЗИ? ЩО КРАЩЕ?

23.02.2016 01:38

Органічне скло спочатку не могло конкурувати зі звичайним по прозорості і міцності, однак сучасні пластикові лінзи далеко не завжди поступаються класичному матеріалу. Які ж вибрати лінзи для окулярів: пластикові або дерев'яні? Детальніше дивіться "acuvue линзы".

Пластик, «за» і «проти»


Якість очок часто пов'язано з вагою вироби - досить важко створити щось досить міцне і якісне з малою вагою. Пластик при одній і тій же товщині лінзи завжди легше скла. Це властивість часто використовують при виробництві безободкових або полуободкових очок.


Пластик найчастіше важче розбити. Щоб дерев'яні окуляри ручної роботи мали настільки ж міцні до ударів лінзи, скло потрібно надати спеціальної високотехнологічної обробці, через що його вартість значно зростає.

Не варто забувати і про податливості пластика механічній обробці. Дерев'яні сонцезахисні окуляри можуть мати як пластикові, так і скляні лінзи. Але обробити заготовку і підігнати її ідеально до оправі легше якщо вона з пластика, а значить такі окуляри будуть дешевше.

Одним з недоліків штучного матеріалу є мала стійкість поверхні лінзи до пошкоджень. Маються на увазі подряпини, якими покриваються пластикові лінзи при активному використанні очок. Так, це проблему можна вирішити спеціальним покриттям, але тоді втрачається вигода від різниці в ціні матеріалу.


скляні лінзи
Одним з властивостей, яким володіє скло - це відмінні показники заломлення променів світла. Саме тому 99% оптичних (НЕ сонцезахисних) очок мають скляні лінзи. Щоб домогтися тих же діоптрій використовуючи пластик, лінзу доводиться робити набагато товщі.


Довговічність скла і пластика можна порівняти, але пластик старіючи втрачає свої властивості. Скло навіть через десятки років буде так само добре пропускати світло, та й подряпати якісну лінза набагато важче.

Захист від випромінювань дають не самі матеріали, а спеціальні домішки, однак скло краще підходить для створення захисних лінз. Так, забарвлене в зелений колір скло вже є захистом від інфрачервоного випромінювання.

Головною проблемою звичайного скла є його травмонебезпеку в разі фізичного руйнування. Якщо розбити скло, воно тут же створить масу дрібних і гострих осколків. Дорогі скла гартуються і осколки не будуть гострими, але такі окуляри знову ж коштують набагато дорожче.

Вибрати лінзи для окулярів пластикові або дерев'яні допоможе твереза оцінка умов в яких вони будуть експлуатуватися. Це допоможе Вам оцінити пріоритети: на скільки важлива вага, товщина, захист від ультрафіолету і так далі.

comments powered by HyperComments