ПУТІН ВИКОРИСТОВУЄ БІЖЕНЦІВ ЯК ЗБРОЮ, - SPIEGEL

18.02.2016 09:09

Бомбардування Алеппо має на меті змусити сирійців втікати в Європу
Про це Ян Фляшгауер пише у німецькому виданні Spiegel Online.

За словами автора, той, хто вважає бомбардування мирного населення неминучими побічними наслідками бойових дій, "не розуміє логіки операції". Йдеться не про витіснення повстанців, які укріпилися в Алеппо. Щонайменше так само важливо дати людям, що до цього виживали серед руїн, зрозуміти - на їхній батьківщині для них більше немає майбутнього. Судячи з масової втечі у бік турецького кордону, це вдалося, запевняє Фляшгауер.

Кожні дві-три години військові літаки завдають ударів по колишньому місту-мільйоннику, аби знищити те, що ще не встигли знищити, - житлові будинки, лікарні, школи. Автор пише: "Він (Путін — прим. ред.) знає, що значить для Ангели Меркель, якщо після п'яти мільйонів сирійців, що вже залишили країну, втікати вирішать наступні мільйони, адже життя на руїнах стане неможливим".

Втім, на Заході, зазначає Фляшгауер, досі є надзвичайно велика кількість людей, які хочуть бачити у Путіні трагічну особистість, яку громадськість неправильно зрозуміла, і яка повернеться до норми, варто лише "нарешті почати ввічливо і шанобливо із нею обходитися".

11 лютого стало відомо, що під час нападу військ сирійського диктатора Башара Асада за участі російських бойових літаків загинуло близько 500 людей, серед яких відомо про 23 дитини.

Днем пізніше стало відомо, що сирійська армія використовує для нападу російські танки Т-90.

comments powered by HyperComments