ЕРДОГАН ПІШОВ КРИВОЮ СТЕЖКОЮ ПУТІНА

16.02.2016 17:43

Вчорашні скарги сирійського МЗС про те що хтось, навдивовижу схожий на турецьких військових та найманців, перейшов кордон і рушив вглиб Сирії, могли б виглядати як початок повномасштабного втручання Туреччини в конфлікт. Якби, звичайно, не той факт, що слідом за "невідомими", які, певно, ринулись скидати Асада на дюжині джипів з сотнею бійців, турецька армія чомусь не рушила.

Більше того, сьогодні міністр оборони Туреччини Ісмет Йилмаз запевнив світ, що нічого про джипи з солдатами не знає, і за останні дві добі єдиним турецьким військовим набутком, який перетинав кордон з його відома, були артилерійські снаряди, які турки щедро клали по укріпленнях курдської "пешмерги" на сирійській території.

Звичайно, можна припустити, що все це лиш розвідка і підготовка до вторгнення потужних об’єднаних сил Туреччини та Саудівської Аравії. Така можливість, звичайно, існує. Для чогось же перебазовувались саудівські бойові літаки до Туреччини, для чогось координувались штаби, для чогось тривали непрості й не надто публічні переговори між Анкарою та Вашингтоном.

Проте якби турки і справді планували масштабну інтервенцію до Сирії, так радикально псувати стосунки з курдами – принаймні, сирійськими курдами – як то трапилось впродовж останнього тижня, Анкара б не стала.

comments powered by HyperComments

Последние