ПОЛЬЩА ХОЧЕ ПОСИЛИТИ ВІЙСЬКОВУ УЧАСТЬ У КОНФЛІКТІ НА БЛИЗЬКОМУ СХОДІ

11.02.2016 14:41

Польща заявила про свою готовність грати більш активну роль у вирішенні близькосхідної кризи у сфері безпеки, очевидно, щоб переконати своїх союзників по НАТО натомість збільшити свою присутність у Східній Європі.
Про це повідомляє Reuters.
Через російську агресію в Україні Польща сподівається, що НАТО погодиться на саміті у Варшаві в липні розмістити більше військ на постійній основі у країнах Східної Європи.
Але джерела, знайомі з ходом переговорів кажуть, що Варшава стикається з опором, у тому числі з південних держав-членів НАТО, які применшують російську загрозу і стверджують, що безпосередню небезпеку для Європи являють собою ісламські держави та інші джихадистські угруповання.
"Ми оголосили про збільшення нашої участі, в тому числі військової, в діях на Близькому Сході", - зазначив заступник міністра оборони Томаш Щатковскі на панельній дискусії напередодні засідання міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.
Щатковскі  у коментарі Reuters відзначив, що участь Польщі досі обмежувалися такими діями, як відправка боєприпасів до Йорданії, яка є частиною коаліцією проти ІДІЛ на чолі з США.
"Зараз ми працюємо над іншими речами. Переговори тривають, але основні рішення вже прийняті", - сказав він, додавши, що Польща оголосить точні деталі своєї участі в найближчі дні.
За попередніми даними, участь Польщі в регіоні, ймовірно, буде військовою, але не на передовій, і може включати у себе питання логістики.

comments powered by HyperComments

Последние