США ХОЧУТЬ РОЗМІСТИТИ У ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ НОВІТНЮ СИСТЕМУ ПРО THAAD "ЯКОМОГА ШВИДШЕ"

10.02.2016 07:31

США розраховують провести консультації з Південною Кореєю у прискореному режимі, щоб якомога швидше розмістити там систему ПРО THAAD, заявляють у Вашингтоні. Система ПРО має бути спрямована виключно на Північну Корею.

США розраховують "якомога швидше" розмістити в Південній Кореї новітню систему протиракетної оборони THAAD (Terminal High Altitude Area Defense). Про це у понеділок, 8 лютого, заявив речник Пентагону Пітер Кук, йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті міністерства оборони США. "Ми б хотіли побачити цей крок (розміщення системи ПРО THAAD, - Ред.) якомога швидше, але ми розпочинаємо консультації зараз, у найближчі дні, з Піденною Кореєю і очікуємо, що вони відбуватимуться у прискореному темпі", - зазначив Кук. Він наголосив, що ці консультації є відповіддю на "зростаючу загрозу з боку Північної Кореї".

Система ПРО THAAD, у разі розгортання, буде спрямована лише проти КНДР, "сприяючи багатошаровій ситемі протиракетної оборони, що дозволить посилити нинішні можливості ПРО альянсу проти потенційних ракетних загроз з боку Північної Кореї", додав Кук.
За його словами, США постійно оцінюють загрози безпеці з боку Північної Кореї під час консультацій з союзниками з Південної кореї. Крім того, додав речник Пентагону, зараз на Корейському півострові базуються 28,5 тисяч американських військових.
Про намір Сеула та Вашингтона розпочати переговори щодо поставок новітньої ПРО стало відомо в неділю, 7 лютого. Система ПРО THAAD, яку виробляє компанія Lockheed Martin, призначена для перехоплення балістичних ракет малої та середньої дальності як в атмосфері, так і за її межами. Перша батарея THAAD була розгорнута у 2008 році.

comments powered by HyperComments

Последние