ПОЛІТВ'ЯЗНІВ СЕНЦОВА Й КОЛЬЧЕНКА ЕТАПУВАЛИ У СИБІР І НА УРАЛ

09.02.2016 21:59

Українського режисера 39-річного Олега ­Сенцова і громадського активіста 26-річного Олександра Кольченка етапували із Саратовського слідчого ізолятора. Обох засудили в Росії нібито за терористичну діяльність. Сенцова повезли в Іркутськ у Сибір, Кольченка — в Челябінськ на Урал. Етапування почалося 4 лютого.

— Їх відправили відбувати покарання в кліматично суворі й віддалені регіони Росії, щоб ускладнити роботу захисту, — каже адвокат 38-річний Дмитро Дінзе. — В місцях їхнього перебування залучатимемо нових адвокатів, щоб контролювати умови утримання в колоніях. Готуємо касаційну скаргу на вирок українцям. Також пакет документів для уповноваженого з прав людини в Росії, щоб вона підтримала цю скаргу.

Світлана Сидоркіна, ­адвокат Кольченка, чекає на підтвердження етапування українців від тюремників Ростовської області. Також вимагає інформацію, в які колонії їх везуть.

— Те, що хлопців розділили, не дивує. Не було ще такого, щоб політв'язнів саджали разом. Вони ж будуть морально один одному допомагати. Оскільки Росія залишилася Радянським Союзом, усе робиться для погіршення становища політв'язня, — говорить 62-річний Євген Захаров, правозахисник із Харкова.

Справу Сенцова й Кольченка треба вирішувати лише в політичній площині, — продовжує Євген Захаров. — Чинити дипломатичний тиск на російську владу. Їх можна обміняти на полонених ГРУшників Александрова та Єрофеєва. Такі перемовини зазвичай конфіденційні. Можливо, українська сторона зараз проводить їх. Водночас треба розповідати всьому світу, що Сенцов і Кольченко мають бути звільнені. Щоб усі, хто спілкується з російською стороною, починали розмову із цього. Це стосується не лише Олега й Олександра. У Росії перебувають 28 українських політв'язнів.

Сенцова й Кольченка наприкінці серпня 2015-го Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив на 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Їх звинуватили в підготовці до підриву пам'ятника Леніну в Сімферополі. Також у підпалі офісів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії". А Сенцова — ще й у незаконному зберіганні зброї. Працівники Федеральної служби безпеки затримали його в анексованому Криму в травні 2014-го.

Олега Сенцова й Олександра Кольченка правозахисний рух "Меморіал" визнав політв'язнями. Ще одного фігуранта цієї справи Геннадія Афанасьєва позбавили волі на сім років. Етапували в Сиктивкар у Сибіру.

comments powered by HyperComments

Последние