МІНФІН ХОЧЕ ВИЙТИ З КАПІТАЛУ ВСІХ ДЕРЖБАНКІВ, КРІМ ДВОХ НАЙБІЛЬШИХ

09.02.2016 08:50

Міністерство фінансів України протягом найближчих двох років має намір вирішити питання виходу з капіталу всіх державних банків, крім двох найбільших - "Ощадбанку" та "Укрексімбанку", про це під час прес-конференції заявив заступник голови Мінфіну Артем Шевальов.

“Два найбільших держбанки відіграють роль як 2 і 3 за розміром в країні. До менших державних банків держава не має довгострокового інтересу. Питання виходу держави з капіталу цих банків буде вирішено упродовж наступних двох років. Мова не йде про те, що ми будемо протягом двох років вирішувати. Протягом двох років будуть здійснюватися конкретні кроки щодо повної продаж або приватизації значної частини цих держбанків", - сказав він.

При цьому він зазначив, що одним із розглянутих сценаріїв є злиття і поглинання цих банків найбільшими держбанками.

Нагадаємо, в. о. заступника голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила, що частка державних банків у банківській системі України становить близько 30%.

“Якщо подивитися на світову практику, то ми можемо побачити, що в більшості країн частка держбанків не є дуже високою. За винятком Росії, де частка держбанків становить понад 50%, Білорусі, де частка понад 60%. Україна знаходиться в середині між розвиненими країнами і маємо на сьогодні близько 30%", - сказала вона.

comments powered by HyperComments

Последние