ШВЕЦІЯ ЗБІЛЬШУЄ ВИТРАТИ НА ОБОРОНУ ЧЕРЕЗ РОСІЙСЬКУ АГРЕСІЮ

09.02.2016 07:51

Уряд Швеції пообіцяв додаткове фінансування для підвищення обороноздатності країни на тлі повідомлень НАТО про те, Росія проводила навчання, в яких імітувалось нанесення ядерного удару по Швеції.
Про це повідомляє Defense News.
У посилення військової готовності і бойових можливостей Швеції у 2016-2020 роках буде інвестовано більш, ніж $2,1 млрд.
Збільшення бюджету дозволить збройним силам модернізувати ВПС, надводний і підводний флот. Крім того, кількість операцій в Балтійському морі вже збільшилася на 50% у 2015 році, а військові мають намір поновити свою присутність на острові Готланд.
У шведських збройних силах розраховують, що витрати на оборону зростуть приблизно до 3% ВВП - рівня, який існував у 1975 році - в порівнянні з 1,5% у 2015 році.
Оцінка ситуації військовим керівництвом відображає стратегічну оцінку політичних лідерів Швеції, вважає голова шведського парламентського комітету парламенту з оборони Аллан Відман.
"Моя особиста думка полягає в тому, що ситуація зараз настільки серйозна, що навіть Швеція, яка понад 200 років насолоджувалась миром, повинна морально готуватися до можливості того, що ми побачимо військовий конфлікт в нашому регіоні, який також нас торкнеться", - сказав він.
За його словами, події в Україні та Грузії у поєднанні з низькими цінами на нафту і погіршенням економічної ситуації, можуть підштовхнути керівництво Росії до ще більш агресивного режиму.
"Прийде час, і це станеться рано чи пізно, Путін буде тиснути політично. Питання в тому, як він буде реагувати на подібні ситуації. Він стане скромним і вийде з Криму, чи він буде приймати інші заходи? Через послужний список Путіна Швеція повинна підготувати себе для останнього", - сказав Відман.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль