НАЦБАНК ЗБЕРІГ ПРОГНОЗ ІНФЛЯЦІЇ НА РІВНІ 12% У 2016 РОЦІ

05.02.2016 13:51

Національний банк України зберіг прогноз інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року. Про це УНН повідомили у прес-службі НБУ.
За прогнозом Нацбанку, в Україні у кінці 2016 року рівень інфляції становитиме 12%, а в кінці 2017 року – 8%. Зокрема, серед основних факторів впливу на зниження рівня інфляції слід виокремити низькі світові ціни на продовольство в умовах обмежених експортних можливостей, подальше зниження інфляційних очікувань, затухання девальваційних ефектів, а також стриманий сукупний попит.
Водночас, Нацбанк переглянув прогноз зростання реального ВВП у поточному році з 2,4% до 1,1%. За підсумками 2015 року зниження реального ВВП регулятор оцінив на рівні близько 10,5%.
"Окреслені прогнози передбачено базовим сценарієм, який є найбільш ймовірним. В його основі лежать припущення, що ситуація на сході країни не погіршуватиметься, співпраця з Міжнародним валютним фондом продовжиться, ціни на світових товарних ринках стабілізуються, банки поступово відновлять кредитування", - йдеться в повідомленні.
Як повідомляв УНН, 3 лютого, голова Національного банку України Валерія Гонтарева, виступаючи на засіданні фінансового комітету Верховної Ради України, зазначила, що не виключає подальшої девальвації гривні.

comments powered by HyperComments

Последние