ЗАХІД ЗВИНУВАЧУЄ СИРІЙСЬКИЙ РЕЖИМ І РОСІЮ У НАПАДАХ ПІД ЧАС ПЕРЕГОВОРІВ

05.02.2016 11:56

Сполучені Штати та Франція поклали на Росію часткову відповідальність за припинення роботи Женевської мирної конференції щодо Сирії та у намаганні відбити територію, яку контролювали опозиційні сили Сирії навіть під час самих переговорів. Російські військові літаки продовжували завдавати ударів по позиціях сил опозиції, а урядові сили перейшли у наступ, намагаючись захопити місто Алеппо та зуміли відрізати лінії постачання повстанців, що вели до Туреччини.Представник Державного департаменту назвав російські повітряні удари по позиціях повстанців і бомбардування доріг, по яких надходить до Сирії гуманітарна допомога, однією з причин, яка змусила представника ООН Стафано де Містуру оголосити в середу про «паузу» в роботі.

За атаками пішли повідомлення про загибель мирних жителів, збільшення числа переміщених осіб
Джон Кірбі
Прес-секретар Держдепартаменту Джон Кірбі заявив, що спільні атаки російських та урядових сирійських військових спрямовані не проти ІДІЛ, а майже всі були спрямовані проти опозиції. «За атаками пішли повідомлення про загибель мирних жителів, збільшення числа переміщених осіб», – додав він. За його словами, припинення роботи мирної конференції в Женеві була частково викликана тим, що важко шукати шляхи до миру в той час, як поставки гуманітарної допомоги постійно зриваються, а мирне населення потрапляє під російські авіаудари.

Представник Держдепартаменту вважає, що російські повітряні удари суперечить раніше заявленій позиції Москви. Кірбі нагадав, що Росія раніше оголосила про свою прихильність ідеї вирішення конфлікту на основі збереження єдності Сирії і створення уряду, що відображає інтереси всього населення країни.

Французький міністр закордонних справ Лоран Фабіус звинуватив сирійський уряд у тому, що він «торпедує» мирні переговори, і що він і керівництво Росії не зацікавлені в успішному перебігу мирних переговорів. Він звинуватив сирійську владу у тому, що вона за підтримки Росії намагається «оточити та задушити Алеппо та сотні тисяч мешканців».

Росія та Сирія відкинули звинувачення у свідомих діях, спрямованих на провал переговорів. А представник Сирії Башар Джафарі переклав відповідальність за призупинення переговорів «на всіх, крім уряду Сирійської арабської республіки».

Ми надамо 570 мільйонів євро Всесвітній продовольчій програмі. Сподіваюсь, нарешті ми зможемо сказати, що проблеми харчування біженців, вже немає
Анґела Меркель
А тим часом на Лондонській конференції донорів канцлерка Німеччини Анґела Меркель повідомила про те, що Німеччина надасть допомогу в розмірі половини від потреб Всесвітньої продовольчої програми, розрахованих на підтримку сирійських біженців у Лівані, Йорданії та Іраку.

«Ми надамо 570 мільйонів євро Всесвітній продовольчій програмі, що становитиме 50% потреб програми для цих трьох країн цього року. Сподіваюсь, нарешті ми зможемо сказати, що проблеми харчування біженців, вже немає», – сказала керівник німецького уряду.

Згідно з нещодавно опублікованими даними ООН, число людей, які змушені залишити свої будинки в силу небезпечних для них обставин, в цьому році може значно перевищити вже рекордний рівень в 60 мільйонів осіб. Багато з цих людей – біженці з Сирії та інших країн, охоплених збройними конфліктами.

comments powered by HyperComments

Последние